na hlavní stranu záznamník.cz
 
Pondělí - 14. listopad 2011 - 08:46
něco pro tvé oči
PRAHA - Včera ukončenou skvělou výstavou byla Treasure Hunt, která v malé galerii Galerie Rudolfinum představovala poslední nejlepší práce studentů z Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze a to konkrétně z ateliéru Kov, objekt, význam světoznámé Evy Eisler. Expozice se chlubila mnoha velmi zdařilými objekty na vysoké umělecké úrovní, experimentálními instalacemi, podivuhodnými objekty a mnoha krásnými špeky. Mnoho návštěvníků sice toto neocení, ale jde opravdu o českou špičku tvořenou z mála, dobrých nápadů.
 
Neděle - 13. listopad 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Asi nejlepší letošní česká samostatná výstava jménem Kontroverze skončila v pražské Galerii Rudolfinum. Poslední den na ni přišly stovky lidí, kteří stáli nucenou frontu na lístky až před budovou. Samotna expozice byla plná známých a velkých fotografií od devatenáctého století do současnosti, odtud plyne podtitul Právní a etická historie fotografie. Krom mnoha skvělých fotografií byl na ní dokonalý i koncept, kdy návštěvník si ke každému snímku bral jeden list a na konci výstavy měl vlastní publikaci se všemi informacemi. Nikdo se nemusel tlačit u výstavních panelů a všichni si něco odnesli v ceně.
 
Sobota - 12. listopad 2011 - 18:50
něco pro tvé oči
PRAHA - Už recenze psaly, že český film Pouta je výborný a nelhaly. Více jak dvouhodinový snímek přibližuje Československo za dob tuhého komunismu, kdy si tajná policie smlsne na kde komu kdo se jim nezalíbí. Tentokrát to není komedie, ale drama. Příběh není nijak silný, když jakýsi Antonín pronásleduje jednoho z těch, co se neradí podrobují a ještě podvrací republiku. Jenže je to psychologická hra, s mnoha výbornými exteriéry a kulisami. Nečekaný je zvrat i konec a to u všech postav. Ten film není pro každého, ale je dobré jej vidět, už proto, že to tady takové bylo a ti lidé zde stále jsou, možná i ve službě.
 
Pátek - 11. listopad 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Přímo v centru Prahy na Václavském náměstí došlo v budově nadace ABF k předávání cen v soutěži Národní cena za studentský design 2011. V asi dvouhodinové ceremonii bylo předáno mnoho cen mladým nadějným projektům českých studentů ze středních a vysokých škol. Součástí předávání byla i jedna speciální Cena DesignMag.cz, která věnovala poukázku na nákup v obchodě DesignBuy.cz. Nejvtipnější částí večera bylo předávání nejvyššího ocenění, které předával Radim Uzel a to erotickým pomůckám. Více informací a fotografií najdete na DesignMag.cz. Zajímavá byla i afterparty s osobnostmi.
 
Čtvrtek - 10. listopad 2011 - 08:46
něco pro tvé oči
PRAHA - Po třinácti letech přichází na filmové disky opětovně americký film Vyjednavač, který dostal od recenzentů i diváků velmi dobré ohlasy. V podstatě průměrně natočený snímek s průměrnými efekty je zajímavý svým příběhem. Americký vyšetřovatel bojuje každý den na straně zákona a snaží se zachránit rukojmí. Je jedním z nejlepších už několik desítek let a to až do doby, kdy mu zavraždí kolegu a všechny stopy ukazují na něho. Jemu tak nezbývá než přijít na pravdu po svém a vrhnout do kanceláře vyšetřovatele, vzít si své rukojmí a pravdy se domoci psychologickou hrou. To teprve začíná pravá zábava, když si na sebe pozve nezkorumpovaného vyjednavače a policisté okolo se jej pomalu snaží nenápadně zabít. Nijak dech beroucí, ale povedené!
 
Středa - 09. listopad 2011 - 08:23
něco pro tvé oči
PRAHA - Minout takovou legendu jakým je film Nuda v Brně, to je skoro hřích. Sice je to osm let starý snímek, ale s výborným hereckým obsazením, dokonalými hereckými výkony, skvělým scénářem a velmi alternativním zpracováním. Děj sleduje hlavní moravské město Brno, kde i tuto noc proběhne sto padesát tisíc souloží. V několika samostatných, i když v závěru prolínajících se obrazech, sleduje rozdílná individua, která tak vypráví své nelehké životní příběhy. Nepopsatelně vtipný, trapný i typicky český děj, nastavil nové laťky české komedii. Kdo náhodou nezná a nevadí mu alternativa, velké doporučení.
 
Úterý - 08. listopad 2011 - 08:03
něco pro tvé oči
PRAHA - Vyšlo debutové album kanadské dvojice New Look, které dostalo stejnojmenný název New Look. Na albu najdeme deset skladeb, které jsou opravdovým pokladem, nebo´t zcela pohodově kombinují decentním elektroniku s popovějším ženským zpěvem. Celé to má alternativní nádech, ale samozřejmě komerční základy. O kvalitách může svědčit i vydání na labelu !K7 i vytvoření samostatné stránky speciálně pro toto album. Zaposlouchejte se sami.
 
Pondělí - 07. listopad 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Již poněkolikáté se u nás konal koncert Apparat Band neboli Sascha Ring známý jako Apparat s kapelou. Tento koncert byl však něčím výjimečný. Byl historicky nejdražší, měl nejvyšší ceny merchandise, předkapelou byli Warren Suicide, kteří poté tvořili část kapely a prezentováno bylo nové album The Devil's Walk, které je velmi povedený vybroušeným klenotem. Warren Suicide hráli poměrně nečekaně ambientně, i když trochu psychedelicky. Samotní Apparat Band byla jedna velká pohádka, když za hodinu odehráli část nového alba, některé starší pecky a přišla chvíle i na experimenty, kterých bylo popravdě až příliš. Celkově velmi slušné, docela dobře uzpívané, ale chtělo to více těch nových skladeb a méně neohleduplných kazících to kuřáků i huličů.
 
Neděle - 06. listopad 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Trochu nezvyklou českou komedií je film Czech Made Man, v němž exceluje Jan Budař. Ten snímek zákonitě nemůže sednou každému a to se odráží i na souhrnném hodnocení. Příběh vypráví život jednoho z trochu netypických českých mládenců. Od školy, kdy to byl otloukánek přes první lumpárny až k větším zločinům. Dostaneme se s ním za homosexuály do Německa i za větším obchodem do Číny. Vydělává tisíce, přichází o všechno a znovu bohatne tak, že kopíruje ostatní a to mu zdatně vychází. Spousta dobrých postřehů a vtipů, průměrně natočené, ale herecký výkon excelentní. Překvapí i Václav Havel. Údajně to je vše podle skutečného příběhu.
 
Sobota - 05. listopad 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Žádné očekávání a tudíž ani žádné zklamání. Americký akční film Machete, který natočil Robert Rodriguez nebylo hodno filmovým plátnům a proto se čekalo na filmový disk. Bohužel se to trochu opakuje a když už je po několikáté vzdáván hold béčovým krvákům z osmdesátých let, navíc s trochu nudným dějem, je to škoda. Nápad je sice dobrý, udělat z jednoho mexického přistěhovalce nesmrtelnou krvelačnou bestii co seká hlavy na počkání a ve srabu vezme trochu podivnou prácičku, která ho dostane ještě do většího pekla. Na duhou stranu je tam pár dobrých hlášek, hodně vtipných scén, dost nepochopitelných zvratů a dokonalé scény v kostele. Inu pro otrlé co jim nevadí přehnané potoky krve proč ne. Ostatní to znechutí po pár minutách.
 
Pátek - 04. listopad 2011 - 08:16
něco pro tvé oči
PRAHA - Po více jak roce, co se dala dohromady americká alternativní skupina Blouse, přichází s první stejnojmennou deskou Blouse, která přináší deset poctivých skladeb. Na nich je slyše ten alternativní pop křížený rockem, elektronikou a vším tím neurčitým, podloženým především trochu ukňouraným ženským zpěvem. Z poslechu se line rozporuplný pocit, nic průlomového, nic extra pohodového, ale dobrého k poslechnutí. Zajímavý alternativní nadprůměr.
 
Čtvrtek - 03. listopad 2011 - 08:05
něco pro tvé oči
PRAHA - Když už ne do kina, tak alespoň po vydání na filmových discích je nutno vychutnat si nový český film Lidice, který sice nepřináší příliš nového v celém dění před šedesáti lety, ale dobře celou událost připomíná a rekonstruuje. Děj samozřejmě pojednává o vyhlazení vesnice Lidice kousek za Prahou, která padla v podstatě náhodou, neboť za okupace Československa byl zavražděn říšský protektor Heidrich a pár dní poté bylo třeba vykonat odvetu v několikanásobném množství jako výhrůžku. Skvělý vizuál, výborné záběry, skvělé herecké výkony a otřesné realistické podání.
 
Středa - 02. listopad 2011 - 08:14
něco pro tvé oči
PRAHA - Britský producent a DJ říkající si Gold Panda vydal další díl z dnes už legendární kompilace DJ-Kicks. Jeho verze má celkem dvaadvacet skladeb o délce hodinu a čtvrt. V podstatě jde o jeden z nejvzletnějších a nejexperimentálnějších mixů, který zde za poslední dobu vyšel. Střídá se tu svěží elektronika s ponurými rytmy a experimentálními alternativními zvuky, které s náladou britských ostrovů příliš nesouzní. I tak stojí ale tahle ospalá deska za poslech, minimálně kvůli květinovému obalu a pár dobrých pasáží.
 
Úterý - 01. listopad 2011 - 08:00
něco pro tvé oči
PRAHA - Po dvou letech vychází druhé studiové album Ceremonials britské kapely Florence and the Machine, jejíž základ tvoří zpěvačka Florence Welch. Album s dvanácti skladbami v základní verzi a šestnácti v rozšířené, přináší příjemně poslouchatelný pop mixovaný s rockem a alternativními základy. Výsledek je taková snivá, nijak z davu nevystupující, přesto něčím zajímavá směs pohody a zajímavých nápadů. Samozřejmě tam v té necelé hodině najdeme i pár příjemných hitů. Ocenit se musí nechat i videoklipy, které jsou opravdu fantastické, nápadité a k hudbě se naprosto dokonale hodí.
 
Pondělí - 31. říjen 2011 - 08:02
něco pro tvé oči
PRAHA - Když už se někde slaví Halloween je k tomu potřeba se naladit a není nic lepšího než speciální mix, třeba ten VHS Halloween Party, který počtvrté připravili Evil Nine. Hodinový mixtape má necelých třicet skladeb, v nichž jsou zahrnuty trochu strašidelné retro dialogy, ale má to i nádech osmdesátých let, mysteriozní zvuky a celkově zábavný obsah i náladu. Ideální jako podkreslení na party, ale víc smyslů si to pusti moc není. Možná právě proto je tu i nabídka stažení zdarma. Docela povedený a typicky jejich je i virtuální obal desky.
 
Neděle - 30. říjen 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
VELKÉ BÍLOVICE - Malebné vinicemi poseté Velké Bílovice, jakožto nejstarší vinařská obec, otevřela své dva soukromé sklepy pro partu nadšených vinařů. Prvním byl malý sklep vinařství Osička, který je znám svým přírodním přístupem ke zpracování vína, rád nechává víno zrát a nedělá takovou masovou produkci jako většina ostatních sklepů. Ochutnávka a porovnávání třech ročníků zpětně včetně zaníceného výkladu byla naprosto skvělá. Následoval přesun do příjemného rodinného sklepa, ochutnávání mladého i staršího vína, nefiltrovaných stále pracujících vín a to až do pozdní noci. Krásný zážitek s dobrou partou na malebném místě, naštěstí i se samými dobrými konci.
 
Sobota - 29. říjen 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
MIKULOV - Jednou z dominant Mikulova je nejen místní zámek a malebné budovy města, ale i Svatý kopeček neboli přírodní kopec z jurských vápenců, jenž se tyčí nepřirozeně vysoko nad samotné město. Na vrchol, kde stojí kostel svatého Šebestiána vede příjemná prudká cesta s křížovou cestou, na níž za dobrého ročního období rosou vzácné rostliny. Samozřejmě je tu až nečekaně velký turistický ruch snad v jakékoliv roční období za jakéhokoliv počasí.
 
Pátek - 28. říjen 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Jedním z nejlepších filmů s komiksovou předlohou posledních dob je typicky americký Captain America: První Avenger, což je první díl ze série komiksů Captain America z vydavatelství Marvel. Příběh dvouhodinového snímku sleduje Ameriku za dob druhé světové války, která se snaží odrazit rozpínající se nacistickou říši. Jedním z pokusů jak boj uspíšit je vytvořit super armádu pomocí vědy a chemie. Prvním z nich má být vychrtlý mladík, jenže poté co je mu implementováno sérum a je ozářen chtějí nacisté vzorek ukradnout a lékař, jenž jej vyrobí je zabit. Tím začíná příběh postavy jménem Captain America, silný, statečný, oddaný a s nadpřirozenými schopnostmi. Vydá se bojovat do Evropy, zachránit kamarády a pomáhá zničit sídla tajné odnože nacistů i celou Ameriku. Zajímavé je přemostění do současné doby odkazující na připravované další filmové díly. Krásné akce, skvěle propracované a vizuálně poutavé.
 
Čtvrtek - 27. říjen 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Americká skupina Real Estate vydala druhé studiové album nazvané Days, které bylo vydáno na prestižním labelu Domino. Deset skladeb v pohodovém indie stylu písničkářství naslazeného klidným teplým vánkem od moře je velmi příjemnými na poslech. I když se občas můžou tvářit jako uspávací mají v sobě sílu, přestože o nic přelomového nejde. Je to prostě další pohoda do uší k práci nebo jakékoliv činnosti. Naštěstí k poslechu zdarma celé a neomezeně včetně starších alb na jejich profilu na MySpace.
 
Středa - 26. říjen 2011 - 08:38
něco pro tvé oči
PRAHA - Francouzský skladatel a producent Paul Régimbeau známější jako Mondkopf, vydal své třetí studiové album Rising Doom, které je trochu tvrdší elektronikou možná až stylem house či techno. Každopádně je těch jedenáct skladeb velmi zajímavých a v podstatě skvěle padnoucích. Celé je to jen o hudbě, vokálů tam je jen poskrovnu, za to bohatší je to o nepřirozené zvuky a čudlíkové orgie. Zajímavé a navíc k poslechu celé zcela zdarma.
 
Úterý - 25. říjen 2011 - 08:25
něco pro tvé oči
PRAHA - Po čtyřech letech vydala světoznámá islandská zpěvačka Björk osmé studiové album Biophilia, které je v podstatě stejným jako všechny předešlé. Základem je ukňouraný hlas samotné Björk Guðmundsdóttir, případně sborový ženský zpěv a velmi decentní experimentální elektronika v pozadí. Celé to zní velmi příjemně, snivě a futuristicky historicky, ale to vše už tu bylo. Právě proto se album neomezuje jen na hudební složku, ale byla k ní vydána i speciální aplikace Björk: Biophilia pro tablety a chytré telefony, která posluchači přibližuje poslech hudby prostřednictvím experimentálních grafických prvků. To jediné je na desce s pěkným přebalem zajímavé a možná to ukazuje i vývoj hudebního průmyslu v digitální době. Odpovídá tomu i její futuristický web.
 
Pondělí - 24. říjen 2011 - 08:28
něco pro tvé oči
PRAHA - Po čtyřech letech čekání od první desky francouzského dua Justice vychází druhé studiové album Audio, Video, Disco, které přináší v originále jedenáct skladeb s malým bonusem. V podstatě nic už nebude tak našlápnuté jako první deska, ale na druhou stranu je to vývoj. Celé to nezní špatně, má to stejný zvuk, je tam možná více rocku, více experimentů s trochu odlišnějším stylem hudby než, který posluchači čekají, jsou v tom hodně slyšet francouzské vzory typu Daft Punk, ale Gaspard Augé a Xavier de Rosnay ví jak na to a nestydí se za to. Tohle je nadprůměrné, velmi sladce poslouchatelné, ale chce to slyšet naživo, s křížem za jejich zády, někde pod širým nebem.
 
Neděle - 23. říjen 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Třetí studiové album La Liberacion od brazilské dívčí skupiny CSS trpí snad všemi syndromy, které může za osm let fungování kapely nachytat. Od první deska, která přinášela v podstatě něco nového se jejich hudba posunula k průměrnému elektro popu, naplněného mnoha silně výrazovými prostředky, ale výsledek je silně průměrný, i když pár skladeb by se vyzdvihnout dalo. Velká škoda, ale alespoň se to dá zdarma poslechnout je jejich profilu na MySpace.
 
Sobota - 22. říjen 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Dalo by se říct, že americký film Na vlásku je typickým počinem z produkce Disney, jenže ono to tím nekončí. V prvé řadě je Tangled hudební až muzikálovou komedií se skvělou přebarvenou animací, kterou si vychutnáte jen v plném HD rozlišení. Jenže ta hodina a půl nejen, že trochu svérázně vypráví v podstatě klasický příběh o dívce s extrémně dlouhými vlasy, ale je plný současného humoru, pár skvělých vtipů a poměrně nevšedního vyprávění. Výsledek je nečekaně velmi nadprůměrný, určený nejen dětem, ale i dospělým.
 
Pátek - 21. říjen 2011 - 08:41
něco pro tvé oči
PRAHA - Hodně kapel a muzikantů se může jít zahrabat, na svět nedávno přišla deska Total od francouzského mága říkající si SebastiAn, která je v podstatě jeho první samostatnou deskou, i když už na svět přinesl několik remixů a pár EP. Neuvěřitelné už je obsazení desky, která má dva a dvacet skladeb plus jednu bonusovou. Ta necelá hodina je luxusní hudební koláží elektroniky, punku, rocku, chaosu a vtipných popovějších melodií. Celé je to velmi příjemné, občas hodně vyhrocené, ale v podstatě s geniálně propracovaným částečně nadčasovým zvukem. Hodí se nejen v náladě do uší, ale i do klubů a na party.
 
Čtvrtek - 20. říjen 2011 - 08:21
něco pro tvé oči
PRAHA - Andělský a velmi příjemný hlas neboli americká alternativní zpěvačka Zola Jesus, která se mnohokrát propůjčila do skladeb svých neméně známých kolegů, vydává své třetí studiové album Conatus. Jde opět o skvěle promyšlenou desku, jejíchž všech jedenáct skladeb jsou balzámem pro uši, tělo i duši. Vesměs mají všechny skladby velmi depresivní podtext, ale i tak je album poslechově jedinečné, originální, i když svým zvuk nijak nové. Rozhodně stojí za poslech zdarma i kvůli jemnému vizuálu, který provází celé album.
 
Středa - 19. říjen 2011 - 08:17
něco pro tvé oči
PRAHA - Čtvrtou studiovou desku s názvem It's All True vydala kanadská dvojice Junior Boys. Jde o další velmi nápadité a pohodové propojení elektroniky, popu a všech jeho příměsí včetně nasládlých vokálů, syntezátorových melodií, osmibitových základů a experimentálních zvuků. Těch devět skladeb je navíc akorát, protože ono to už tak dá necelou hodinu poslechu. Škoda jen, že nevyužily nějakého hostování, které by to udělalo rozmanitější. To vše se dá naštěstí poslechnout zdarma na jejich MySpace.
 
Úterý - 18. říjen 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Bohužel ne v kině, i když u filmu Králova řeč to až zase tak nevadí, když ho následně vidíte v originálním anglickém znění s titulky. Jeho příběh podle skutečné události je poměrně prostý. Po smrti anglického krále se ve třicátých letech dostává na trůn jeho následovník, jeden z jeho dvou synů. Ten však musí skandálně abdikovat a velmi rychle se na trůn dostává jeho bratr, který však trpí od narození vadou řeči. Jeho manželka ho přivede k terapeutovi bez vzdělání, avšak skvělou praxí, která mu pomůže trochu svérázným způsobem překonat jeho největší životní problém a jen s malými obtížemi přečte veledůležitou řeč k lidu, která jej spojí v boji proti Německu ve druhé světové válce. Skvěle natočené, bravurní herecké výkony i věrohodné.
 
Pondělí - 17. říjen 2011 - 08:31
něco pro tvé oči
PRAHA - Dobrý byl tip na norského hudebníka říkajícího si Torgny, který před rokem vydal svou první a zatím jedinou desku Chameleon Days. Jeho hudba se pohybuje na pomezí alternativní a experimentální elektroniky se silným popovým základem. Těch deset skladem na desce je velmi příjemných na poslech. Najdeme tam hodně nápadů, pár hitů a příjemné vokály, které to dělají zajímavější a častěji poslouchatelnější. Těšme se na další desku.
 
Neděle - 16. říjen 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Americký film Baraka je skoro dvacet let starý, ale to nic nemění na jeho aktuálnosti. Hodinu a půl dlouhý snímek vypovídá ve třech dějstvích beze slov o fungování země. Z dvaceti obrazů vyčteme ze všech koutů světa největší krásy přírody, fungování národů, měst, ekosystémů, záběry na největší památky a další neskutečné záběry z naší planety. Stojí to za to, koukat, rozjímat, zamyslet se, jak fungujeme a jak budeme společensky fungovat dál.
 
Listování v dalších stranách záznamníku:
(řazeno po 30 záznamech na stránku od 20. března 2005)

« předchozí - 1 2 3 4 ... 80 81 82 83 - následující »  XML

© Copyright 2005-2018 - Všechna práva vyhrazena - záznamník.cz - webdesign od Lazar.cz
Šíření odkazu na tento záznamník je výslovně doporučeno a chváleno! Pánbů vám to oplať!
Kontakt: Ondřej Lazar Krynek