na hlavní stranu záznamník.cz
 
Sobota - 15. říjen 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Není to dlouho co byl v kinech premiérově uveden film Green Lantern podle vzoru komiksu z vydavatelství DC Comics. Příběh pojednává o současném světě, která je rozdělen na tři tisíce šest set sektorů, jejichž teritoria vždy chrání pan Zelená lucerna. Samozřejmě tu je i zloun v podobě strachem živeného bývalého radního nad celým tímto kolosem, kde Mléčná dráha je jen tečka. Když úhlavní nepřítel zabije jednoho z nejlepších těchto strážců a on se katapultuje na planetu Zemi, jeho prsten si jako náhradníka vybere armádního letce, trochu šíleného, trochu psycho i trochu nezodpovědného, ale vkládá v něj naději. On se poté, co přijde na to, že může díky prstenu vykouzlit ze své energie cokoliv, se pokusí zničit úhlavního nepřítele celé galaxie a zachránit tak nejen planetu Zemi, ale i celý vesmír. Chvílemi trochu moc pohádka a moc komiks, ale nadprůměrné i zábavné s mnoha pěknými efekty.
 
Pátek - 14. říjen 2011 - 08:44
něco pro tvé oči
PRAHA - Britský hudebník James Connolly známý jako L-vis 1990 vydal svou první studiovou Neon Dreams, která stála za to čekání od představení prvního EP z roku 2008. Album má nečekaně patnáct skladeb a nabízí tak slušnou hodinu hudby mixující pop, elektroniku a experimentální industriální techno zvuky. V podstatě jde o velmi vyhraněný elektronický odklon od popu, kde jsou slyšet osmibity, ale zároveň to má seriozní tvář. Nakažlivé, zajímavé, sice ne přelomové, ale dobré. K tomu navíc dobrý vizuál a povedená hudební videa.
 
Čtvrtek - 13. říjen 2011 - 08:20
něco pro tvé oči
PRAHA - Plavbu hluboko pod mořem jsme tu už měli několikrát, nořit se, chodit po dně, dívat se nahoru nad hladinu a vidět paprsky slunečního svitu. Nechat se nadnášet. Přesně taková je i deska Helt Borte od projektu Pechenga, kterou tvoří norská dvojice Rune Lindbæk a Cato Farstad. Název jejich projektu odpovídá jménu oblasti na Sibiři, což jsou jasné vanoucí závěje sněhu, zlomená větvička opuštěného stromu, mlžný opar a suchý vítr. Těch deset skladeb je elektronický minimalismus v extrémní ambientní podobě. Je to relaxační soundrtrack pro moderního člověka, který završí monstrózní poslední skladba.
 
Středa - 12. říjen 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Teprve rok stará americká skupina Awolnation vydala své první studiové album Megalithic Symphony, které má poměrně nápaditý a dobře udělaný přebal. Těch třináct skladeb na desce už je trochu rozporuplnějších. Není to špatný pokus o alternativní mix rocku, popu, indie a elektroniky, ale že by to byla nějaká pecka. Povedené jsou kombinace vokálů i občasné uřvané hlasy na pozadí. Výsledek je ale jen o něco málo nadprůměrný. Pro osvěžení mysli zajímavé, navíc k poslechu zdarma na jejich profilu na MySpace.
 
Úterý - 11. říjen 2011 - 08:32
něco pro tvé oči
PRAHA - Na filmových discích nedávno vyšel film Fair Game, který se snaží vyprávět příběh podle skutečné události, kdy agentka CIA zjistí, že Irák nemá jaderné zbraně ani je nepřipravuje, což se se Spojeným státům americkým příliš nehodí. Ani její manžel, který v Africe zjistí, že do Iráku neputuje obohacený urane nepotěší své krajany článkem v novinách, který tak rozpoutá peklo kvůli válce v Iráku. Zajímavé, ale nijak zvlášť chytlavé. Nejlepší je asi konec, když film přejde v dokumentární reálné záběry. Mírně nadprůměrný snímek.
 
Pondělí - 10. říjen 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Jen jednou ročně uvaří Plzeňský Prazdroj nefiltrovanou plzeň a toto pivo doručí do sta vybraných hospod a restaurací po republice, které splňují přísné hygienické a skladovací podmínky. Typické české pivo je v tomto případě nefiltrováno o živou kulturu, rychleji se kazí a proto potřebuje speciální zacházení i dostatečně rychlou poptávku od hostů restaurací. Pivo je to opravdu jiné, chuťově bohatší a jednou za rok i zajímavé na chuť i porovnání.
 
Neděle - 09. říjen 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Šest dní uteklo jako voda a gala večerem na Designblok Fashion Week skončila přehlídka Designblok 2011. V překrásném Obecním domě proběhlo vyhlášení Cen šéfredaktorů mediálních partnerů Designbloku a následovala dlouhá módní přehlídka s výběrem toho nejlepšího z uplynulého Designblok Fashion Weeku. Velmi potěšily české návrhářky a některé značky jako Hana Zárubová, Zuzana Kubíčková, Chatty, Denisa Nová, Liběna Rochová a Timoure et Group. Naopak zklamaly zahraniční značky a velké módní domy. Nejtragičtější byl pohled na chudáky modelky balancující na super vysokých podpatcích. Nechyběly bohužel ani pády. Ony by se ty přehlídky bez chůd obešly.
 
Sobota - 08. říjen 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Potřetí za rok k nám přijela britská dvojice Hurts, která tentokrát odehrála svou jedinou desku Happiness před plným Palácem Lucerna. Vystoupení to bylo očekávaně emotivní, profesionálně zrežírované s minimalistickými světly, tanečnicemi, čtyřčlenným orchestrem, doprovodnou kapelou a dokonalou atmosférou. Přes hodinu trvající hudební zážitek byl plný aplausů ze stran diváků na pištícího ubrečeného zpěváka, jehož výkon byl však až nad míru skvělý. Uvidíme co přinese další druhý studiová deska.

VIDEO: Hurts (1:20 minut)
FOTOGALERIE: Hurts (20 fotografií)
 
Pátek - 07. říjen 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Designérská přehlídka Designblok 2011 přinesla asi dvě desítky zajímavých nápadů, produktů, módních doplňků i nových značek. Zcela mimo kategorii je však Poset, který představila skupina Posedlí. Jde v podstatě o velmi jednoduchou věc, ručně svařovaný ocelový posed o výšce asi pětadvacet centimetrů, který má však neomezené multifunkční využití od stativu, květináče, stojanu na časopisy, popelníku až po pouhou dekoraci, která je v interiéru opravdu skvostná. Brzy v prodeji na DesignBuy.cz.
 
Čtvrtek - 06. říjen 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Účastnit se přehlídky Designblok 2011 je čest. Letošním tématem bylo Město a někteří vystavovatelé toto téma dodrželi a připravili v tomto duchu tak instalaci nebo alespoň propagační materiály. Jedním z vystavovatelů byl i DesignMag.cz, který pojal výstavu jako městskou plakátovací plochu vytvořenou z Třiceti nejdůležitějších událostí za poslední rok, fotografií, titulků a dalších zajímavostí. Mezi tím byl prostor pro komentování všech článků i fotografií, byly připraveny samolepící papíry, pastelky, nůžky, fixy a zvýrazňovače, kterými návštěvníci mohli vyjádřit svůj názor, případně na volné zdi nakreslit cokoliv je napadlo v souvislosti se slovem design. Bohužel byla myšlenka nepochopena a výsledek připomínal nájezd mateřské a zvláštní školy.
 
Středa - 05. říjen 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - V rámci přehlídky Designblok 2011 byla otevřena i krátká výstava Klubová epopej, což je jeden z netradičních uměleckých projektů, jenž dal alternativním neznámým českým umělcům dvacet pláten a jedno téma z legendární Slovanské epopeje, aby jej přetvořili do moderní podoby vlastní metodou. Z těch dvaceti pláten vystupuje několik, které jsou odlišné a skvělé mimo běžnou úroveň.Jednak to jsou dva UV obrazy ukryté za černou plentou, dále jeden obraz, který je vypáraný a jeho nitě spředené v jeden provaz i digitálně nafocený originální obraz z předlohy s vyříznutou hlavou a podstavcem pro nahlédnutí a vyfocení návštěvníků z druhé strany. Jestli a kam se soubor přesune nikdo neví. Více fotografií a informací najdete na DesignMagazin.cz.
 
Úterý - 04. říjen 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Jako každý rok se i tento první týden v říjnu koná šestidenní přehlídka Designblok 2011, která by měla přinášet to nejlepší z českého designu prostřednictvím samostatných výstav. Předmětem jsou hlavně novinky jako nábytek, dekorace, módní doplňky, šperky, umění i samostatné módní kolekce českých návrhářů a zahraničních značek, které představil Designblok Fashion Week. Letos má Designblok dvě takzvaná superstudia rozmístěná relativně kousek od sebe. Jedno v centru je více umělecké a druhé více veletržní. I když zde jako každý rok chybí hodně dobrých českých designerů a značek, jde pořád o nejlepší designérskou přehlídku u nás, která přiláká každoročně deseti tisíce lidí. Více fotografií a informací najdete na DesignMagazin.cz.
 
Pondělí - 03. říjen 2011 - 08:00
něco pro tvé oči
PRAHA - Dvojice Alva Noto a Ryuichi Sakamoto vydali desku Summvs, která se dostala na čas do přehrávače a hlavně do uší skrze sluchátka. Deset skladeb je postavených na ambientní elektronické rovině, příjemně poslechové, klidné, uvážené a propracované do detailu. S názvy skladeb si nedělali příliš hlavu, ale o to více se věnovali kompozicím, která se nese od klidné až po mírně dramatickou. Těžké popsat, zajimavé slyšet, pokud už se povede desku sehnat.
 
Neděle - 02. říjen 2011 - 08:27
něco pro tvé oči
PRAHA - Velkou reklamní kampaň stále zažívá jeden z předních telefonů od Sony Ericsson s označením Xperia X12 Arc, který se dostal do rukou na krátký test. Tolik očekávání a tolik zklamání se nečekalo. Onen obloukový design přístroje se projevuje jen na zadním ošklivém plastovém krytu, displej je samozřejmě rovný. Telefon je tenký, ale tím superlativy končí. Tři reálná ovládací tlačítka jsou zbytečná, uživatelské prostředí postavené na operačním systému Google Android nepřehledné, ošklivé až kýčové, celkově krom konektoru HDMI, který stejně skoro nikdo nevyužije, naprosto nepovedený model, který však vypadá dobře na fotkách. To je ale málo i za tu cenu.
 
Sobota - 01. říjen 2011 - 09:22
něco pro tvé oči
PRAHA - Norská synthpopová formace Casiokids vydala svou druhou studiovou desku Aabenbaringen Over Aaskammen, které hraje na stále aktuální notu hutných syntetizárotových elektronických základů a falzetového popového zpěvu. Každopádně výborně komponují s dalšími nástroji, více instrumentálními, což zní velmi lidově, seversky a svěže. Celkově veselá věc pro nenáročná poslech, včetně pár hitových skladeb. Velmi zajímavě zní i norský zpěv.
 
Pátek - 30. září 2011 - 08:12
něco pro tvé oči
PRAHA - Šest let starý je americký film Man-Thing, který byl natočen podle jednoho z komiksů slavného amerického komiksového vydavatelství Marvel. Hodinu a půl trvající snímek je velmi špatně hodnoceným hororem kombinujícím v sobě i pár akčních prvků. Děj se odehrává na americké maloměstě, kde do bažin a nedotčené přírody pronikli lidé, začínající přírodu devastovat, těžit a osidlovat. Proti nim se postavil Man-Thing, který poměrně dost nechutným způsobem vraždý všechny zlé a občas i hodné. Vše v nádechu zeleného bažinného oparu, chvílemi trapné a v kvalitě, které filmům od tohoto vydavatelství vůbec nepřísluší. Doporučit se nedá, opravdu jen v krajní nouzi.
 
Čtvrtek - 29. září 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Britský hudební producent a multiinstrumentalista Chris Ward, říkající si poměrně nově Tropics, vydal svou první desku nazvanou Parodia Flare. Album obsahuje dvanáct zasněných skladeb překrásně citlivě kombinujících elektroniku, instrumentální tóny mnoha nástrojů i občasný zastřený zpěv. Samozřejmě tu máme pár velmi povedených skladeb až hitového charakteru, i pár poměrně neutrálních oddechovek, u kterých se dá dobře relaxovat. Velké doporučení na poslech minimálně zkrácené verze alba na Planet Mu.
 
Středa - 28. září 2011 - 08:56
něco pro tvé oči
PRAHA - Za pár dní má být oficiálně vydáno třetí album Operace Kindigo! české skupiny Midi Lidi, která má za sebou i soundtrack k filmu Protektor. Nové album má čtrnáct skladeb z nich většina je bohužel jen takovým vtipným hraním a experimentováním se zvuky i slovy. Většina skladeb nemá větší zázemí ani kvality, i když pár dobrých rytmů, tónů i celých skladeb by se našlo. Po třech letech práce je to trochu zklamání, alespoň, že se dá celá deska poslechnout zdarma na jejich profilu na SoundCloud. Třeba je to ale na živo lepší.
 
Úterý - 27. září 2011 - 08:36
něco pro tvé oči
PRAHA - Francouzský film Nebezpečná kořist je v podstatě akční podívaná, který jako většina začíná klidně a přeroste v dramatickou řež. Naštěstí ne v krvavou, ale dramatickou a hybnou. Děj se odehrává v zprvu ve francouzském vězení, kam je za loupež zavřen muž, který si peníze šikovně ukryl a šel si trest odsedět. Zachrání však svého spoluvězně, jenž se z vězení dostane dříve než on, zavraždí mu manželku, unese dítě a jde i po jeho penězích. Lupič z vězení uteče a vydá se pro své dítě napříč zemí. Občas svou nesmrtelností připomíná komiksové hrdiny, hlavním vtipem je však pokládat centrum Prahy za Francii.
 
Pondělí - 26. září 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Český skladatel a producent Tomáš Dvořák známý jako Floex, vydává po deseti letech druhou vlastní studiovou desku Zorya, která aspiruje na nejlepší české hudební album roku. Jedenáct skladeb je dokonalou hudební koláží moderních jemných elektronických tónů, instrumentálních nástrojů, decentních vokálů a hlavně skrumáží mnoha dobrých nápadů. Velmi příjemné album může svou kvalitou hravě porazit i zahraniční interprety. To vše navíc zdarma a neomezeně k poslechu na jeho profilu na SoundCloud.
 
Neděle - 25. září 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Britská něžnější chlapecká indie skupina The Kooks vydává své třetí studiové album Junk of the Heart, které je bohužel další z nudných desek typu kapel, která uspěje pár skladbami a maximálně jednou deskou. Novinka má sice dvanáct skladeb, ale celková délka jen mírně přesahuje půl hodiny. Je to možná dobře. Celá deska je v podstatě jednou dlouhou skladbou se stejným rytmem, stejně položeným hlasem, skoro bez nápadu. Další písničkářská deska, která ztratila kouzlo interpreta. Posuďte sami zdarma na jejich profilu na MySpace.
 
Sobota - 24. září 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Americko-britský film Londýnský gangster nesliboval žádnou větší podívanou, ale nápad a zápletku. Bohužel ani to se nekonalo. kdosi chtěl totiž natočit částečně film o celebritě a částečně film o rváči, který se mstí za křivdy. Sice tam je pěkné pojítko v romantickém spojení, když sám drsňák ochraňuje něžnou celebritu, ale výsledek je trochu příliš rozporuplný.
 
Pátek - 23. září 2011 - 08:31
něco pro tvé oči
PRAHA - Vyšlo šesté studiové album francouzské elektropopové kapely M83 s pozitivním názvem Hurry Up, We're Dreaming. Po třech letech byla deska vydána jako dvojalbum, které slibuje mnoho zajímavého experimentálního jemného zvuku, hostující vokály i nové vydařené skladby hotového charakteru. Bohužel z dvaadvaceti skladeb je těch zajímavých opravdu jen málo a dalo by se říct, že méně je někdy lépe. Škoda, že se zatím albume nedá poslechnout zdarma na jejich profilu na MySpace, ale to je jen otázka pár dní.
 
Čtvrtek - 22. září 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Na kulaté filmové disky se dostal americký film Útěk ze Sibiře, který popisuje ve dvou hodinách drsný útěk skupiny lidí z ruského gulagu na Sibiři, který je natočen podle skutečné události. Podívaná je to strastiplná již od začátku, kde je zobrazen těžký život vězňů na ruském severu. Stejně drsný je i útěk a cesta popsaná ve více jak dvou hodinách. Za vše mluví i to, že šest tisíc kilometrů přes Himaláje do Indie nakonec ušli bez nezbytného vybavení, dostatku jídla a vody jen tři muži. V takových filmech si člověk uvědomí, co má.
 
Středa - 21. září 2011 - 07:46
něco pro tvé oči
PRAHA - Vychází druhé studiové album amerických zvukových experimentátorů Baths s názvem Pop Music / False B-Sides. Deska o třinácti skladbách je určená všem příznivcům elektronické hudby, sladších melodií a sesekaných tónů, do kterých povětšinou zní velmi příjemný zpěv. Samozřejmě se objevují i vyřvané trochu temnější skladby, čímž je celá deska zajímavější a jejich živé vystoupení tím určitě dostane větší dynamičnosti. Navíc je možné jejich povedené album zdarma celé poslechnou na jejich profilu na MySpace.
 
Úterý - 20. září 2011 - 08:25
něco pro tvé oči
PRAHA - Velmi zdařilý americký film Všemocný se nyní dostává na filmové disky. Skoro dvouhodinový snímek vypráví příběh muže, jenž je průměrným bezprizorným newyorským občanem, který náhodou narazí na známého, jenž mu dá neznámou experimentální drogu mající mít zázračné účinky. Muž nemající co ztratit ochutná, přičemž se mu otevře mysl, má postřeh, je vnímavý, chápavý, rychle se učí, během čtyř dní napíše několika set stránkovou knihu a za pár dní vydělá tisíce dolarů. Navíc se chce pustit do větších obchodů, půjčí si peníze a za pár týdnů vydělá miliony. Jenže všechny drogy mají své úskalí. Skvěle akčně natočený film s nápadem, výbornými hereckými výkony, dobrým vizuálním zážitkem a výborným vysoce se držícím dějem. Velké doporučení.
 
Pondělí - 19. září 2011 - 08:31
něco pro tvé oči
PRAHA - oblíbená britská skupina Kasabian vydala čtvrtou studivou desku Velociraptor!, která pokračuje v jejich typickém mixu alternativnějšího rocku a poměrně popově znějícího britského zpěvu. Celá deska o jedenácti skladbách přiliš nepřekvapí, nemá v sobě tolik vtipu a nápadů kolik některé předešlé desky a především skladby z jejich rané tvorby, ale i tak nezní špatně a stojí za poslech, když už ji dává vydavatelská společnost volně k poslechu.
 
Neděle - 18. září 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Čerstvě na filmových discích vyšel americký film Fighter ověnčený několika cenami Oscar a mnoha nominacemi. Děj vypráví skutečný příběh, během něhož se dostane Micky Ward proboxuje k vysněnému titulu, k němuž mu pomůže jeho problémový bratr, jenž sám byl kdysi boxerem, ale drogy a loupení se mu zdály lepší. Příběh je stejně jako život krkolomný a o to více autentický, včetně hádek v rodině, podrazů bývalých partnerů a všech těch špinavých kroků. Velké doporučení, avšak jen někomu ve správnou náladu.
 
Sobota - 17. září 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - I po víc jak roce od uvedení do kin, se o filmu Ženy v pokušení neustále mluví, především v ženských kruzích. Možná pro odhalení toho, co je na něm tak skvělého proběhl na kulatém disku a poměrně překvapil. Příběh si sice hraje na komedii, ale je velmi slabý a divák se příliš nezasměje. Hlavní postavy jsou až na ženskou představitelku hlavní role, která excelentně hraje muži ostřílenou světačku, poměrně nudné a nevýrazné. Děj se dostává do komedie v pár momentech, které s tím reálným světem nemají příliš společného a je na něm vidět typicky česká slepenost. Jediné co se musí pochválit je postprodukce a na české poměry nečekaně malé umístění reklamních produktů. Na české poměry, ale nadprůměrný film a to ještě přijdou Muži v naději.
 
Pátek - 16. září 2011 - 13:45
něco pro tvé oči
PRAHA - Německý skladatel, zpěvák, producent a hudebník Sascha Ring známý spíše jako Apparat, vydává svou čtvrtou studiovou desku nazvanou The Devil's Walk. Na deseti skladbách se postupně pouští do všech schránek mysli, od temné přes ty přemýšlivé neutrální až po veselejší. Všechno odladěno do snivé elektroniky a okořeněno vlastním trochu ubrečeným zpěvem nebo hostujícími vokály. Celá deska je jedno velké blaho na uši, i když moc nerozveselí, je to mistrovské dílo, které bude doufejme v listopadu v pražském klubu Roxy důstojně odprezentováno. Zatím si jej můžeme vychutnat třeba na Simfy.
 
Listování v dalších stranách záznamníku:
(řazeno po 30 záznamech na stránku od 20. března 2005)

« předchozí - 1 2 3 4 5 ... 80 81 82 83 - následující »  XML

© Copyright 2005-2018 - Všechna práva vyhrazena - záznamník.cz - webdesign od Lazar.cz
Šíření odkazu na tento záznamník je výslovně doporučeno a chváleno! Pánbů vám to oplať!
Kontakt: Ondřej Lazar Krynek