na hlavní stranu záznamník.cz
 
Čtvrtek - 15. září 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Nečekaně povedeným animovaným filmem je americký Rango, který je mixem kriminálky, westernu a dobrodružné podívané. Děj se odehrává na poušti, kam přistane malý chameleon, jenž si začne říkat Rango a o sobě vymyslí hodně bájných příhod, čímž se stane šerifem jistého malého města žíznícího po vodě. Postupně ale dojde na pátrání, kam voda mizí a tak se pátrá po banditech, spiknutí i dalších záhadných možnostech. Velmi pěkně udělané, dobré vtípky, občas tak trochu jinak drsnější, ale příjemné se zajímavým koncem.
 
Středa - 14. září 2011 - 08:48
něco pro tvé oči
PRAHA - Po třech letech vydává britská kapela Ladytron své páté studiové album s názvem Gravity the Seducer, které pokračuje ve velmi úspěšném propojení sladkých ženských vokálů a minimalistické až popové elektroniky. Celá deska o dvanácti skladbách působí velmi apokalypticky a to téměř v celé své skoro padesátiminutové délce. Velkou zajímavostí je, že skupina dala celou desku hned po vydání na své profily na SoundCloud a MySpace.
 
Úterý - 13. září 2011 - 13:24
něco pro tvé oči
PRAHA - Na kulaté filmové disky se dostal velmi dobře hodnocený americký film Zdrojový kód, který sliboval thriller s trochou sci-fi. Příběh vypráví o mladém muži, který cestuje příměstským vlakem, když se probudí ze spánku zděsí se kde je a kdo je. když náhle přijde exploze vlaku probudí se ze špatného snu a zjistí, že je jako polomrtvý voják v umělém spánku a je součástí pilotního projektu predikce nebezpečných událostí a že jej díky zakřivení vesmíru umí vrátit v čase, zjisti potřebné informace přestože sám nemůže v budoucnosti nic změnit. Velmi zajímavá myšlenka, napínavé provedení a nejistý konec.
 
Pondělí - 12. září 2011 - 12:57
něco pro tvé oči
PRAHA - Britská elektronická kapela Cicada vydala třetí studiové album Sunburst, které velmi pěkně kombinuje dance, pop, decentní elektroniku a zasněné romantické vokály. Celé je to maximálně nasládlé a jako vyšité pro letní pohodové období, i když spousta posluchačů může ohrnovat nos. Každopádně, i když je to krátkodobá záležitost a za chvíli to přestane bavit, stojí to za poslech a to i starších stejně povedených studiových alb.
 
Neděle - 11. září 2011 - 20:57
něco pro tvé oči
PRAHA - Jen na kulatých filmových discích u nás vyšel americký film Sejmout zabijáka, který popisuje skutečné události sedmdesátých let v Americe. Skoro dvouhodinový snímek poměrně detailně vyobrazuje zrození velké osobnosti podsvětí, která plula životem přes prosazení se v odborech a napojení na mafii přes vymahače dluhů pro lichváře až po vlastní uskupení postavené proti italským špinavcům. Začíná nefalšovaná válka gangů plná desítek bombových útoků. Zabít ale hlavního zabijáka nebude lehké. Povedený film s reálným obrazem tehdejší doby, dobrými záběry i krimi pozadím napojení všech skupin.
 
Sobota - 10. září 2011 - 22:54
něco pro tvé oči
PRAHA - Po relativně velmi krátké době od ohlášení hudebního projektu Austra přijela celá skupina zahrát k nám a představit první desku Feel it Break, která sklidila celosvětové obrovské ohlasy. Většina návštěvníků říkalo, že jde o kapelu dvou hitů, které měly naživo mnoho ovací, ale asi hodinové vystoupení znělo dobře celé. Na pódiu se krom hlavní organizátorky projektu objevily dvě doprovodné zpěvačky, kytarista, bubeník a klávesák, což je poměrně slušné zastoupení, které umožňovalo hrát velkou část hudby opravdu naživo. Celkově velké nadšení, otázkou zůstává, jestli toto nebude kapela jedné desky.
 
Pátek - 09. září 2011 - 08:51
něco pro tvé oči
PRAHA - Naše první komerční televize Nova začala vysílat vlastní historicky nejdražší seriál Expozitura, který se na obrazovkách objeví každou středu. Jednotlivé příběhy jsou inspirovány skutečnými případy takzvaného Berdychova gangu, který byl znám tím, že prorostl z podsvětí do policie. V podstatě jde na české poměry a velmi zdařilý počin, s kvalitní produkcí, vizuálem, realistickým ztvárněním i slušným hereckým obsazením. Trapných chvil tam je velmi málo a hodinové díly tak opravdu budou stát za to. Navíc jsou den po uveřejnění v televizi zdarma ke shlédnutí na serveru Stream, který spolupracuje s nováckým serverem Voyo. Bohužel jen další vraždy, korupce, podvody a vydírání.
 
Čtvrtek - 08. září 2011 - 08:43
něco pro tvé oči
PRAHA - Newyorská formace The Rapture vydala po pěti letech svou čtvrtou studiovou desku In the Grace of Your Love, která je pokračuje v úspěšném tažení na ušní bubínky svým mixem indie, rocku, elektroniky, instrumentálu i punku. Na jedenácti skladbách rozmanitě pěje o životě a běžných lidských radostech i útrapách. Samozřejmě z průměru vystupuje jen pár písniček, které je potřeba doporučit. Celé album ve prospěch všech dává kapela k poslechu zdarma na jejich profilu na serveru MySpace, kde jsou k poslechu i starší desky.
 
Středa - 07. září 2011 - 22:43
něco pro tvé oči
PRAHA - Na kulaté filmové disky se konečně dostal americký celovečerní animovaný film Rio, který pochází od tvůrců majících na svědomí například filmy Doba ledová. Tentokrát jde o nový druh animovaného filmu, jehož hlavními hrdiny jsou ptáci. Konkrétně pak vzácní modří papoušci, kteří jsou na světě jen dva a jejich spojením by mělo dojít k odvrácení vyhubení. Proto rozmazlený sameček putuje ze severní Ameriky do města Rio de Janeiro. Zde si však na něj čekají i lovci ptáků a tak začíná dobrodružnější pobyt ve městě plném karnevalů. Opět skvělá animace, pár dobrých vtipů, trochu slabší až otravné písničky, ale vcelku velmi povedené stejně jako hra Angry Birds Rio.
 
Úterý - 06. září 2011 - 13:45
něco pro tvé oči
PRAHA - Krátce se povedlo otestovat víc než jen obyčejný chytrý mobilní telefon EVO 3D od společnosti HTC. Jde o první reálně u nás prodávaný telefon, který má displej umožňující stereoskopické trojrozměrné zobrazení, takže obraz na něm je imaginárně trojrozměrný. Díky dvojici čoček na zadní straně umí také natáčet a fotografovat trojrozměrně, což světově umí jen velmi málo modelů. Jinak je telefon poměrně klasický, odlišují ho především kulatá tlačítka, nový ještě stylovější operační systém a velký displej. Díky velikosti je určen pro opravdové nadšence do technologií či třeba osobního pouštění filmů, jinak je budoucnost takových zařízení trochu nejasná. Více na DesignMagazin.cz.
 
Pondělí - 05. září 2011 - 13:33
něco pro tvé oči
PRAHA - Velmi příjemné je druhé studiové album Slave Ambient od americké indie rockové skupiny The War on Drugs. Zdá se že poctivě připravená deska o dvanácti skladbách a celkové délce necelé tři čtvrtě hodiny těší i světové recenzenty, které jejich nijak přelomový, ale promyšlený hudební styl nenechává klidnými. Stejně jako rozmanité je jejich hudba na albu, stejný je i jejich obal. To vše navíc zdarma k poslechu na jejich profilu na MySpace.
 
Neděle - 04. září 2011 - 21:35
něco pro tvé oči
PRAHA - Na pražské náplavce u Výtoně proběhl na starém a spíše historickém kolesovém parníku první ročník festivalu Ahoj Design!, který lákal na prodej produktů mladých českých designerů a doprovodný hudební program. Bohužel v pátek odpoledne ještě nic připraveného nebylo a v neděli zbyla z avizovaného množství stánků asi polovina a to ještě značně osiřelá. Snaha se cení, ale to se bohužel moc nepovedlo, třeba příští rok. Více na DesignMagazin.cz.
 
Sobota - 03. září 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Výstava s názvem Glamour byla zahájena v UPM v Praze už v polovině května, ale dostat se na ní byl nadlidský úkol a proto se to pod tlakem podařilo až takhle na poslední chvíli. Malá galerie nabízela asi čtyři desítky modelů dámských společenských šatů za posledních šedesát let od českých výrobních družstev či spolků i velikánů světové módy jako Alexander McQueen či Christian Dior. Výstavu ocení spíše ženy a zájemci o módu, muži spíše boty a doplňky. Všichni pak společně sestříhané staré video o móde z různých společenských televizních magazínů. Více fotografií a informací k takto nevšední povedené výstavě najdete na DesignMagazin.cz.
 
Pátek - 02. září 2011 - 08:31
něco pro tvé oči
PRAHA - Už je to pár měsíců co vyšla deska Past Life Martyred Saints, kterou připravila Erika M. Anderson říkající si EMA. Album s deseti skladbami velmi hezky experimentuje s potemnělými náladami, vokály, trashovým zvukem, průměrnou skladbou kytarových rifů i mírně explicitními texty. Výsledek je zajímavý, rozhodně ne pozitivní a určený pro každodenní poslech, ale stojí za to. Navíc na jejím profilu na MySpace zdarma k neomezenému poslechu.
 
Čtvrtek - 01. září 2011 - 08:12
něco pro tvé oči
PRAHA - Tolik pozornosti snad pražské Karlovo náměstí nikdy nezažilo. Kdokoliv jde okolo, jede autem nebo tramvají se zahledí, chvíli přemýšlí a většinou se nakonec pousměje. Na několik měsíců tam byl nedávno postaven Bubble stroj neboli gigantický kovový bublifuk, stroj, který sám dělá malé a jednou za čas i obrovské mýdlové bubliny. Okolo něj se shromažďují davy lidí, fotí si to a místo tak velmi pěkně ožívá. Více takovýchto projektů pro dobré oživení města.
 
Středa - 31. srpen 2011 - 09:11
něco pro tvé oči
PRAHA - Na krátký test se do ruky dostal destipalcový tablet Liberty Tab od společnosti Packard Bell. Konstrukčně velmi příjemné zařízení, dobře vybavené s dobrým grafickým základem a slušnými parametry a hlavně vzhledem, za nějž se nemusí nikdo stydět. Konektivita naprosto ideální, využití maximální a cena velmi přívětivá. Největším plusem je však operační systém Android v třetí tabletové verzi Honeycomb, který je opravdu futuristický a je v něm velká budoucnost ve více dotykových zařízeních. těšme se na budoucnost.
 
Úterý - 30. srpen 2011 - 13:48
něco pro tvé oči
PRAHA - Je to sice jen sedm skladeb, ale EP s názvem Capricorn Rising je příjemné na poslech i ve své více jak půlhodinové délce. Producent a skladatel Mike Simonetti sice použil velmi málo vokálů, ale i tak je kombinace disko, elektroniky a správných chilloutových zvuků rozkošným poškádlením ušních bubínků. Celou nasládlou atmosféru dokonale ilustruje obal se zářícími hvězdami na růžové obloze a přezdobená zmrzlina. To vše navíc k poslechu zdarma na labelu Italians Do It Better. Kdo ví jestli vyjde i celé ještě déle hrající album.
 
Pondělí - 29. srpen 2011 - 12:10
něco pro tvé oči
PRAHA - Sedm let je starý americký film Blade Trinity, který je třetím pokračováním veleúspěšné adaptace komiksu Blade od vydavatelství Marvel. Pravdou je, že je zde vidět malý pokrok v efektech a samozřejmě i ději, ale snímek dostává zabrat syndromem pokračování. Výsledek je i přes nové postavy kostrbatý a nijak zvlášť záživný. Sice je Blade opět nesmrtelným hrdinou, který se dostane s pomocí ze zajetí upírů a nakonec společnou silou zachrání svět, ale je to jen lepší akční podívaná, kterou ocení jen pár jedinců.
 
Neděle - 28. srpen 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Čtyři roky po prvním filmu Blade byl logicky natočen druhý díl s trochu nudným názvem Blade 2, kterému také byl předlohou komiksový hrdina od vydavatelství Marvel. Druhý díl už tak zajímavý není, neboť jde jen o přilepené pokračování prvního dílu. Výsledný efekt se ztrácí, i když příběh o upírech snažících se ovládnout celý svět je možná o něco působivější. Jinak jen komerční akční podívaná s trochu nadpřirozeným hlavním hrdinou.
 
Sobota - 27. srpen 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Před nedávnem vyrazila do kin další komiksová adaptace tentokrát poprvé jako hraný film Thor, který pochází z vydavatelství Marvel. Příběh sleduje dvě dějiště zároveň. Tím ústředním je svět několika vesmírů kde vládne král Odin, jenž má syny jménem Thor a Loki. Zbrklejší rváč Thor se rozhodne pomstí se za vloupání ledové říši a za to je od krále potrestán zbavením síly a posláním na planetu Zemi. Mezitím se jeho bratr snaží otce zabít, převzít moc nad říší a nechat bratra shnít na Zemi, kde se seznámí s půvabnou vědkyní. Celkově velmi slušná adaptace s pár skvělými záběry, trochou vtipu, pár trapných chvil a místy trochu krkolomnějším ražením cesty. Jinak se těšme na druhé pokračování, které podle konce jistě bude. Snad se vydá lepší cestou.
 
Pátek - 26. srpen 2011 - 13:48
něco pro tvé oči
PRAHA - Uplynulo jen pár měsíců od desky House of Balloons a už je tu druhá deska Thursday od projektu The Weeknd. I když těch devět skladeb s poměrně veselým obalem nepůsobí, je celá deska pomalá a poměrně dost smutná. Na druhou desku je to poměrně příjemný poslech s jemným elektronickým základem. Těšme se i na třetí a poslední desku, která vyjde nejspíše zase brzy.
 
Čtvrtek - 25. srpen 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Úspěšnost hry Angry Birds od firmy Rovio nezná mezí. Po startovací verzi hry přišla nejen verze Angry Birds Rio odkazující na stejnojmenný film přichází i další rozšíření pro samostatnou hru Angry Birds Seasons, která je sváteční verzí. Obsahuje několik rozdělených úrovní na celosvětové svátky jako Halloween, Valentýn, den svatého Patrika, Velikonoce, letní piknik a další. Objevují se i nový ptáčci jakožto zbraně, nová kola, nové dekorace a hodně zajímavostí. Princip zůstává stejný, zneškodnit zelená čuňata a nasbírat přitom pokud možno co nejvíc bodů. Hra je navíc pro systémy Android zdarma.
 
Středa - 24. srpen 2011 - 13:18
něco pro tvé oči
PRAHA - Tak jak britská čtveřice The Whip nadchla debutovým albem Blackout, tak se jim už jako trojici nepovedlo druhé studiové album s názvem Wired Together. Je sice hezké, že ve všech deseti skladbách dospěli a z burácivého potemnělého garážového zvuku udělali čistší práci, ale to co je dělalo zajímavými se vytratilo. Samozřejmě tam najdeme pár dobrých a zajímavých skladeb, ale celkově je to docela nuda. Nejlepší byli stejně živě.
 
Úterý - 23. srpen 2011 - 13:41
něco pro tvé oči
PRAHA - Po čtyřech letech od prvního filmu Kat, jehož předlohou je jeden z těch lepších komiksů od světoznámého vydavatelství Marvel, vznikl teď už před třemi lety druhý díl s názvem Kat: Válečná zóna. Ten jednoduše navazuje na první díl, kde hlavní hrdina nespáchá sebevraždu, ale rozhodne se bojovat proti zlu krvavým způsobem. Skvělá je úvodní scéna, celá myšlenka, odhodlání hlavního hrdiny, návaznost na první díl i tajemnost. Bohužel opět bez velkého komiksového hrdiny. Stále je to jen člověk, který má hodně štěstí a vítězí proti tisíci kulkám. Ani zde však snímek Punisher: War Zone bohužel neuspěje a vypadá jen jako další průměrně natočený akční film s kladným hrdinou.
 
Pondělí - 22. srpen 2011 - 12:37
něco pro tvé oči
PRAHA - Vychází debutové album Haven, kterým dánský hudebník Steven Borth alias Chllngr přináší velkou porci depresivních hudebních koláží postaveních na elektronických experimentech za nočních nálad. Deset skladeb o celkové délce čtyřiceti minut je jednoduše geniální. Další deska, které se nejde jen tak nabažit, i když trochu veselejší by být mohla. Rozhodně velké doporučení minimálně k poslechnutí skladeb zdarma nebo ukázek.
 
Neděle - 21. srpen 2011 - 17:25
něco pro tvé oči
PRAHA - Zastrčené a zapomenuté album, o to více vychutnané po tolika letech. Čtvrtá studiová deska The Serpent's Egg od dnes již neexistujícího australského dua Dead Can Dance je opravdovým blahem na duši. Je to sice trochu příliš moc spiriuálna na jednou, ale zpěvy tím starým již nepoužívaným jazykem a především ta apokalyptická hudba, to je síla i po tolika letech. Vždyť tu desku vydali před více jak dvaceti lety a pořád má sílu. Dokonce kolují zprávy o návratu, nové desce a světovém turné dvojice, nechme se překvapit.
 
Sobota - 20. srpen 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Královský hrad Křivoklát je jeden z nejvýznamnějších českých hradů, jehož první zmínka sahá do dob před devíti sty léty. Současná podoba státního hradu je po několika přestavbách, dostavbách, opravách a úpravách víc než povedená, i když na hrady jako je Karlštejn nikdy mít svou malebností nebude. I tak je zažití kompletní prohlídky hradu docela dobrým zážitkem, který je možno doplnit o bohatý program na nádvoří, shlédnout zahraniční cestovatelské výstavy a třeba se i poveselit. Hodnocení je tak maximálně pozitivní.
 
Pátek - 19. srpen 2011 - 13:41
něco pro tvé oči
PRAHA - Dvojice amerických rapperů Jay-Z a Kanye West vydali první společné studiové album nazvané Watch The Throne, které okamžitě dostalo kladné ohlasy od recenzentů z celého světa. Pravdou je, že tři čtvrtě hodiny je v jejich podání docela zábavnou koláží hip hopu, popu, dobré hudby v základu, vysokých mužských kováků i dobrých hostů z kruhu celebrit. V podstatě to je odklon ke sladkému teenagerskému stylu, které potěší od puberťáků a neurazí ani matky vzrostlejších dětí. Texty jsou pravda občas hrubší, ale taky tam najdeme romantické árie. Stojí za poslech, kvůli dobře vytvořené komerci.
 
Čtvrtek - 18. srpen 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Jednadvacátý díl filmového seriálu Třicet případů majora Zemana vypráví příběh z roku čtyřiašedesát. V díle nazvaném Pán ze Salcburku jde o pašování lidí přes hranice v zaplombovaných kamionech, samozřejmě za velké peníze a nechybí ani politické pozadí pašování dokumentů. Děj se dokonce vyhrocuje, když sám Zeman s hlavním podezřelím bojuje při přestřelce a ten ho pak i s autem sveze na dno rybníka. Samozřejmě bezpečnost pachatele zadrží.
 
Středa - 17. srpen 2011 - 12:12
něco pro tvé oči
PRAHA - Máme tu nejlepší elektro pop tohoto roku. Kanadská čtveřice AZARI & III vydala své první studiové album nazvané stejně AZARI & III, které zní jako kombinace New Yorku konce osmdesátých a Chicaga konce devadesátých let. Futuristický retro pop má notnou dávku moderní elektroniky v pozadí a doplňuje to diskotékovými rytmy, analogovými zvuky a trochu podivným zpěvem. K tomu všemu jsou samozřejmě k nejlepším skladbám videoklipy, které nutno shlédnout. Album dávají navíc zdarma k internetovému poslechu včetně singlu Manic.
 
Listování v dalších stranách záznamníku:
(řazeno po 30 záznamech na stránku od 20. března 2005)

« předchozí - 1 2 3 4 5 6 ... 80 81 82 83 - následující »  XML

© Copyright 2005-2018 - Všechna práva vyhrazena - záznamník.cz - webdesign od Lazar.cz
Šíření odkazu na tento záznamník je výslovně doporučeno a chváleno! Pánbů vám to oplať!
Kontakt: Ondřej Lazar Krynek