na hlavní stranu záznamník.cz
 
Úterý - 16. srpen 2011 - 11:32
něco pro tvé oči
PRAHA - Mezinárodní nezisková organizace World Wide Fund for Nature neboli zkráceně WWF se pustila do další akce za ochranu přírody. Tentokrát si bere na mušku kácení stromů kvůli tištění dokumentů, které je často zbytečné. Proto přichází s kampaní Save as WWF tedy s novým druhem souboru nazvaný jednoduše WWF. Jde v podstatě o stejný formát jako tolik oblíbené PDF od Adobe, které však nelze dát vytisknout. V praxi to znamená, že dostanete dokument, který nejspíš nebude třeba nikdy tisknout a taky ho za žádných okolností nevytisknete. Jako tvůrce dokumentů si pak můžete zdarma stáhnout software, který vytvoří v počítači virtuální tiskárnu kam se dokumenty posílají a ukládají s příponou WWF. Bohulibý nápad, ale v praxi bohužel s malou šancí.
 
Pondělí - 15. srpen 2011 - 13:38
něco pro tvé oči
PRAHA - Americká skupina Bon Iver vydala svou druhou studiovou desku s trochu podivně stejným názvem Bon Iver. To je jediná výtka, která se dá na stranu alba napsat. Jinak je čtyřicetiminutová deska s deseti skladbami jedna velká rozkoš. Kombinace falzetu, klidných folkových melodií s indie základem je neuvěřitelně funkční a i když by se mohlo zdát, že to bude celé smutné a nudné, opak je pravdou. to vše je navíc možné poslechnout si zdarma na jejich profilu na MySpace. velké a snad jedno z největších doporučení tohoto roku.
 
Neděle - 14. srpen 2011 - 15:55
něco pro tvé oči
PRAHA - Malé moderní město Černošice má novou supermoderní dominantu, kterou je Modlitebna Církve bratrské, jejíž podobu navrhl skvělý český architekt Zdeněk Fránek. Budova je umístěna na vyvýšeném místě na zeleném dobře střiženém pozemku, i když v blízkosti parkoviště a nijak zvlášť vzhledné zástavby. Zajímavá je spirálovitá podoba připomínající mořskou lasturu, fasáda s vroubkováním a především interiér kombinující beton, sklo a dřevo. Řešení interiéru je skvělé, zařízení moderní a celkový dojem opravdu velmi příjemný. Zajímavá musí být ještě více pravidelná nedělní bohoslužba. Více informací a fotografií budovy najdete v samostatném článku na DesignMagazin.cz.
 
Sobota - 13. srpen 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Za skvělého počasí ideální příležitost navštívit památky dříve nenavštívené jako třeba Zámek Dobříš, jehož současná podoba pochází z poloviny osmnáctého století. Poměrně velmi dobře zachovaný a opravený zámek má krásnou francouzskou zahradu, udržovanou, dobře navrženou, hezky střiženou se zpívající fontánou. Velmi dobrá je i procházka k rybníku kde žijí ondatry. Velké doporučení k prohlídce minimálně zahradního komplexu.
 
Pátek - 12. srpen 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Jeden z legendárních filmů americké kinematografie je dnes už skoro deset let starý snímek Road to Perdition u nás překládaný jako Cesta do zatracení. V roce třicet jedna je velká hospodářská krize a v Americe jede ve velkém vyřizování účtů, gangsterské skupiny, praní špinavých peněz a všechno to pěkné. Příběh popisuje život rodiny, kde otec dělá špinavou práci pro jednoho z bosů, když v tom jednou jeden z jeho malých synků uvidí nepěkné krvavé vyřizování účtů. Tím se spustí kolotoč honby za umlčením svědectví, které začíná vraždou poloviny rodiny a následným prcháním otce se synem. Otec má pak jediný cíl, pomstít vraždu své ženy a mladšího syna.
 
Čtvrtek - 11. srpen 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Americký muzikant říkající si Washed Out vydal své první studiové album Within and Without, které je skvělou kombinací jemné decentní elektroniky, popu, zvuku syntetizátorů a chill-outu. Výsledných devět poměrně veselých skladeb o délce necelé tři čtvrtě hodiny se hodí k jakékoliv činnosti, především pak dokáže i docela dobře uspat. Rozhodně na první album velmi povedené a velmi nadějné i do budoucna. Navíc to vše k poslechu neomezeně zdarma v celé délce na jeho profilu na MySpace. Rozhodně stojí za vyslyšení.
 
Středa - 10. srpen 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Americký film Blade byl v těchto očích zatracovaná akční podívaná bez trochy soudnosti, kde jde jen o rvačky, krev a zabíjení. Jenže základ scénáře pochází od komiksového vydavatelství Marvel, které přineslo skoro všechny ty super hrdiny. Ve správnou chvíli přišel tedy čas i na tento třináct let starý snímek, který však nijak výrazně nestárne. Děj je dobře známý. Na půl člověk a na půl upír bojuje proti ostatním upírům, kteří chtějí získat moc nad světem. Sám se udržuje v lidské podobě díky zvyšujícím se dávkám speciálního séra. Nemilosrdně seká hlavy, střílí a dělá všechny ty ohrané triky navíc s trochou vtipu. Celý film je jiný, odlišuje se výrazně od ostatních super hrdinských, které jsou divácky vstřícnější. Za shlédnutí to stojí, ale jen jednou.
 
Úterý - 09. srpen 2011 - 16:04
něco pro tvé oči
PRAHA - Americký zpěvák a elektronický virtuóz John Maus vydal svou třetí studivou desku nazvanou zbytečně zdlouhavě We Must Become the Pitiless Censors of Ourselves. Obsahuje jedenáct skladeb, které jsou krásnou koláží syntetizátorových zvuků a popu opředeného tajuplnými vokály. V té půlhodině je slyšet i velký vliv osmdesátých let a všeho toho dobrého, co vám může utkvět v hlavě při poslechu hitovek. Stojí za poslech a následné zasnění se.
 
Pondělí - 08. srpen 2011 - 14:18
něco pro tvé oči
PRAHA - Američan říkající si Cities Aviv vydal svoji prvotinu nazvanou Digital Lows. Obsahuje dvanáct skladeb, které jsou jedním velkým experimentem mezi hip-hopem, elektronikou, osmibitovými zvuky a oldies. Všechno to poklidné, i když textově ne zrovna pohodové hudrování je proloženo zajímavými ženskými vokály a celé to zní velmi barevně a rozmanitě jako obal desky. To vše navíc celé zdarma k poslechu na jeho profilu na BandCamp. Stojí za poslech.
 
Neděle - 07. srpen 2011 - 01:11
něco pro tvé oči
PRAHA - Pro milovníka klasických komiksů je minutí amerického velkofilmu Daredevil zásadní chybou. I když je snímek od Marvel osm let starý a hodnocení jsou globálně vesměs průměrná, je nečekaně dobrý, vizuálně propracovaný, poutavý, málo americký a dobře vyvážený. Děj je skoro ve dvou hodinách poměrně komplikovaný, ale hlavní hrdina v mládí díky chemikáliím oslepne, čímž se ještě více rozvinou jeho ostatní smysly. Stane se z něj ochránce pravdy a dobra, v noci se převléká do ďábelsky červeného hábitu a vybaven notnou dávkou zbraní i propriet skáče po městě jako Spider-Man a bojuje jako Batman. Soubojů je trochu dost, ale jsou sofistikované a efektní. Nejlepší na tom je setkání s dívkou jménem Elektra, jenž je samostatnou komiksovou postavou. Dobré efekty, dobrá grafika, dobrá hudba, výborný zážitek čekající na další díl.
 
Sobota - 06. srpen 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Zdálo se, že jít do kina na film Obřad by mohl být dobrý zážitek z dobrých efektů nebo velké zklamání z již mnohokrát omílaného tématu exorcismu. Nakonec vyhrál kulatý disk před velkým plátnem a chyba to nebyla. Děj popisuje život amerického mladíka žijícího v rodině pohřební služby, který se rozhodne dát na svatou cestu a nakonec odcestuje do Vatikánu učit se vymýtání ďábla. Při svém studování narazí na starého kněze, který už má s praxí pár let zkušenosti a zrovna řeší jeden doslova zapeklitý případ.Nezůstane jen u vymýtání z mladé dívky, ale vše má trochu větší spád a širší působnost. Pravdou je, že pár efektů by za větší plátno stálo, ale jinak jde o průměrný snímek, který výš vytahuje jen skvělý Anthony Hopkins. To je bohužel vše.
 
Pátek - 05. srpen 2011 - 16:56
něco pro tvé oči
PRAHA - Je jen málo tak sladkých věcí jako je první deska Happiness od britské syntpopové dvojice Hurts. Ta deska je božský komerční produkt se dvanácti skladbami, které v necelé své hodině dostanou posluchače jinam, do měkkých světů. Dohromady to je ale moc, sice tam je pár dobrých skladeb včetně geniální Wonderful Life, ale doposlouchat to do konce je trochu sebevražda.
 
Čtvrtek - 04. srpen 2011 - 16:57
něco pro tvé oči
PRAHA - Britská skupina Arctic Monkeys vydala čtvrté studiové album, které dostalo název Suck It and See. Po předešlých třech opěvovaných deskách přichází dvanáct skladeb bez většího nápadu a zápalu. Těch čtyřicet minut je poměrně nudnou rekapitulací jejich stylu, posunutí dál do nudných vod. Škoda, ale slespoň je možné si jej celé zdarma poslechnout na jejich MySpace profilu.
 
Středa - 03. srpen 2011 - 23:35
něco pro tvé oči
PRAHA - Je mnoho filmových adaptací komiksů, ale film Kat dopadl poměrně špatně, přestože vzorem je jeden z těch lepších od vydavatelství Marvel. Zpracování sedm let starého snímku je velmi dobré, ale problém je v příběhu, který je akční, jeho cílem je odplata za smrt rodiny, ale výsledkem je akční podívaná na úrovni, kterých je už mnoho, v nichž svého komiksového hrdinu hledáte marně. Bohužel, tady v originále znějící The Punisher neuspěl.
 
Úterý - 02. srpen 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Nečekaně dobrý je britský celovečerní film Temné vzpomínky, který u nás vyšel jen na kulatých discích. I když snímek vypadá nízkorozpočtově, obsazení tomu příliš neodpovídá. Velká část skoro dvouhodinového děje se odehrává ve vzpomínkách na mládí dnes zámožného filmového herce, na erotické, pubertální, přátelské i vývojové příhody. Přenesení děje do současnosti se v rozmařilé hlavě děje něco podstatného i potřebného.
 
Pondělí - 01. srpen 2011 - 16:46
něco pro tvé oči
PRAHA - Novou malou vtipnou internetovou vyhledávací aplikací je WDYL neboli zkratka slov What Do You Love?, kterou poskytuje samozřejmě vyhledávací gigant Google. Funguje jednoduše. Zadáte do kolonky to co máte rádi, například slovo Design a software vám automaticky sestaví stránku s obrázky, patenty, možnost prohlédnutí trojrozměrného 3D modelu nějakého objektu, odeslání e-mailu, sledování videí, zajímavé knihy a mnohé další. Prostě výběr z funkcí aplikací od Google na jedné stránce. Malá příjemná zbytečnost.
 
Neděle - 31. červenec 2011 - 22:00
něco pro tvé oči
PRAHA - Kdo by neznal legendární desku The Dark Side of the Moon od ještě legendární britské dnes již společně nehrající kapely Pink Floyd. Tato deska byla vydána v roce sedmdesát tři a k třicetiletému výročí s dočkala remasterované edice v podobě Super Audio CD, které na sobe nese jak stereo tak prostorový mix Dolby Digital. Poslech některých z deseti skladeb na dobré aparatuře je opravdovým zážitkem a jejich hudba dostává zase novou hloubku i po tolika letech. Škoda, že tento typ médií tolik neprorazil jak se čekalo.
 
Sobota - 30. červenec 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Dvacátý díl filmového seriálu Třicet případů majora Zemana vypráví příběh z roku třiašedesát a navazuje na díl Bílé linky. V podstatě začíná velmi vtipně, když v německém bývalém nočním podniku tancují na parketě hippies a k tomu jim hrají pánové ve fraku. Samozřejmě celý děj je trochu drsnější, přičemž nabízí malý boj o důležité dokumenty. Nechybí několik vražd, důmyslné infiltrační vyšetřování a nepěkný konec. Oproti ostatním jeden z nudnějších a političtějších dílů, který nejspíš v této době moc diváků nenadchne.
 
Pátek - 29. červenec 2011 - 02:50
něco pro tvé oči
PRAHA - Letos podruhé se koná módní festival Code Mode, který tentokrát zavítal na Smíchovskou náplavku na Praze 5. Pod širým nebem je v řadě vyrovnáno po tři dny sto jedenáct stánků s oblečením, módními doplňky, drobným designem, uměním a vším trochu alternativním a trochu rukodělným. Zdání neklame, opravdu se počet účastníků navyšuje a tím i upadá kvalita. Často se setkáváme s totožnými návrhy, totožnými postupy, fádním zbožím, kde to dobré často zaniká a celé to spíše připomíná potupnější tržnici. Dobré však je umístění, oživení prostoru a doprovodné programy, stejně jako atmosféra. Více informací a fotografií z akce najdete na DesignMagazin.cz.
 
Čtvrtek - 28. červenec 2011 - 21:48
něco pro tvé oči
PRAHA - A máme tu další pop hrající si na rock a velkou symfonickou alternativu. I tak je ale deska Suego Faults od londýnské kapely Wolf Gang vcelku poslouchatelná, i když si od ní musíme chvíli odmyslet prvoplánovost a některé sladké podtexty. I tak je ale těch třináct skladeb docela příjemným poslechem s pár dobrými momenty. Ideální na bezstarostné léto.
 
Středa - 27. červenec 2011 - 16:40
něco pro tvé oči
PRAHA - Vychází tajuplné album SBTRKT od stejnojmenného tajuplného londýnského umělce a hudebního kolážisty, který laboruje na hraně popu, elektroniky, dance a všech dalších mnoha stylů. Aaron Jerome, který neukazuje svou tvář krytou maskou vydal desku s jedenácti skladbami, která obsahuje několik hitů popovějšího rázu na hraně alternativy. Nezbývá než se zaposlouchat do některých z jeho písní a samozřejmě nevynechat Wildfire.
 
Úterý - 26. červenec 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Naprostou euforií může skončit poslech desky Science of the Sea, kterou v roce sedmdesát devět nahrál při filmování nahrál a v roce osmdesát dva vydal univerzitní profesor Jürgen Müller. Deska se dvanácti skladbami byla nahrána v moři a také tak zní. Jde o relaxační hudbu spojenou s lehkou elektronikou. Vidíte okolo sebe ryby s nimiž plavete, šplouchání vln i vlnění se rostlin v mořských proudech. Sto kopií vydaných v remasterované edici už je vyprodáno a tak se dá poslechnout alespoň kompletní digitální set a případně i ve vysoké kvalitě zakoupit. Rozplývejte se spolu s námi.
 
Pondělí - 25. červenec 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Originální hra Angry Birds, určená pro chytré dotykové mobilní telefony a tablety, sklidila celosvětově neuvěřitelný úspěch a proto není divu, že následují pokračování v podobě Angry Birds Rio. Ta je zase inspirovaná animovaným filmem Rio, který byl už i nu nás na jaře v kině. Nová verze obsahuje sto dvacet kol ve čtyřech úrovních, které budou mít samozřejmě pokračování. Animace a grafika je samozřejmě na daleko větší úrovni než v originální verzi a originální zelená čuňata se mění na opice nebo sestřelujete klece s exotickým ptactvem. Hra je pro operační systém Android zdarma.
 
Neděle - 24. červenec 2011 - 20:52
něco pro tvé oči
PRAHA - Devatenáctý díl filmového seriálu Třicet případů majora Zemana vypráví příběh z roku dvaašedesát, který je trochu jiný než všechny ostatní. Je v něm snaha o to udělat z dílu komedii, jíž se však nikdo moc nesměje. Sám velký Major Zeman se podruhé ožení v lázeňské městě, původně tajně, ale na pozadí se děje něco nekalého, v čemž hrají role západní marky v nemalém množství, ukradené housle i auto. Končí to trochu náhlým vtipným přiznáním.
 
Sobota - 23. červenec 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Náhlá, i když podle mnohých očekávaná smrt geniální skladatelky a zpěvačky Amy Winehouse, otřásla hudebním světem. Talentovaná teprve sedmadvacetiletá ikona vydala dvě studiová alba, ale pro svůj nezřízený styl života poslední roky plnila spíše negativní stránky bulvárních deníků ve znamení drog a alkoholu. Škoda, její desky, spíše některé skladby mixující soul, pop, jazz a R&B jsou dnes už legendární a to i díky jejímu hlasu a slovům. Je to punk, byl to punk a bude to punk. Buďme zvědaví na připravovanou posmrtnou desku.
 
Pátek - 22. červenec 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Třetí studiové album Rolling Blackouts britské skupiny The Go! Team nás přivádí svým nádechem k trochu prapodivným kombinacím žánrů indie, dance a punku. Třináct skladeb v celkové délce čtyřiceti minut nabízí tanečnější rytmy, zábavu a oddych. Rozhodně to není deska na první poslech, chce to trpělivost, čas a výběr skladeb, které si pro příště budete pouštět. Navíc vše zdarma k poslechu na jejich serveru MySpace. Vy s odvahou zkuste.
 
Čtvrtek - 21. červenec 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - K malému testu se do rukou dostal nový tablet HTC Flyer, který je u nás za nemalou částku dokonce i v prodeji. Jde o ploché zařízení se sedmipalcovým displejem, což je sice více jak mobil, ale výrazně méně než tolik oblíbený Apple iPad. Přístroj vypadá moderně, drží se příjemně, ovládá intuitivně, má displej jemný na hraně pochvaly a celkově vypadá velmi povedeně. Určený je především pro sledování filmů na cestách, prohlížení internetových stránek, čtení knih, kreslení dodávanou tužkou nebo nenáročné fotografování. Pravdou je, že velikost i váha je na to vše dostatečná, ale pro využití z nudy je především cena bohužel dosti neúměrná.
 
Středa - 20. červenec 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Malé zklamání je možné zažít při poslechu třetího studiového alba Skying od britské skupiny The Horrors. Ta prorazila dokonalou deskou Strange House a o dva roky později se nezahanbila ani deskou Primary Colours. Jenže tři roky čekání na deset nových skladeb se nevyplatilo. V podstatě se skupina přestala situovat do podoby vtipných, naštvaných komerčně vypadajících podivínů a začala ze sebe i své hudby dělat líbivější pop s nádechem alternativy. Není to špatné, ale splývá to s davem a to není dobře. Pár dobrých skladeb, pár dobrých nápadů i tónů, ale to je trochu málo. Naštěstí se to dá poslechnout zdarma u nich na oficiálních stránkách. Ještě tu jsou Cat's Eyes.
 
Úterý - 19. červenec 2011 - 18:44
něco pro tvé oči
PRAHA - Do uší se trochu nahodile dostala deska Tomorrow, In a Year, což je trochu zvláštní počin švédské světoznámé experimentální dvojice The Knife. V podstatě jde o dvojdesku obsahující hudbu k opeře, na níž se podílelo několik dalších hostujících hudebníků jako DJ Mt. Sims a experimentátorka Planningtorock. Výsledek je ve své hodině a půl pozoruhodným dílem, na nějž musí mít posluchač velmi specifickou náladu, aby se mu líbila. Jinak je tu samozřejmě pár zvučnějších momentů, které mohou nadchnout širší publikum. Navíc potěší, že k poslechu je to zdarma na jejich profilu na serveru MySpace.
 
Pondělí - 18. červenec 2011 - 22:00
něco pro tvé oči
PRAHA - Před necelými dvěma měsíci byla v Náchodě zcela nová otevřena Lázeňská cukrárna, která je klenotem mezi cukrárnami ve Východních Čechách a to nejen svým interiérem, ale i nabízeným sortimentem z kvalitních domácích surovin. Pro takovéto podniky byla radost dělat internetové stránky, jenž byly koncipovány tak, aby odrážely interiér a působily stejně jako ona pohádkově. Tak byl spuštěn nový web a otevřena virtuální LázeňskáCukrárna.cz, která je doufejme předvojem před revitalizací místních dříve proslulých Lázní Běloves.
 
Listování v dalších stranách záznamníku:
(řazeno po 30 záznamech na stránku od 20. března 2005)

« předchozí - 1 2 3 4 5 6 7 ... 80 81 82 83 - následující »  XML

© Copyright 2005-2018 - Všechna práva vyhrazena - záznamník.cz - webdesign od Lazar.cz
Šíření odkazu na tento záznamník je výslovně doporučeno a chváleno! Pánbů vám to oplať!
Kontakt: Ondřej Lazar Krynek