na hlavní stranu záznamník.cz
 
Neděle - 17. červenec 2011 - 20:03
něco pro tvé oči
PRAHA - Své páté studiové album Lupercalia přinesl nedávno na pulty britský hudební skladatel a zpěvák Patrick Wolf, který proslul nejen svými výstředními kostýmy na koncertech, ale také hlasem a celkovým pojetím své trochu elektronikou nakažené hudby. Těch jedenáct skladeb v celkové délce skoro tři čtvrtě hodiny je opravdový balzám na uši. Od smyčcových symfonií až po chraplavé těmi elektronickými rytmy podkreslené pobrukování. Ta deska zdá se celosvětově moc neuspěla v hodnocení kritiků, možná díky nadměrné popovosti, ale je příjemně poslouchatelná a navíc na jeho MySpace k poslechu zdarma.
 
Sobota - 16. červenec 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Poměrně mladá kalifornská skupina Foster The People vydala první studiovou desku s názvem Torches. V těch deseti skladbách je něco nového, není toho moc, ale přináší pár zajímavých propojení popu, indie a elektroniky, okořeněnou o rozmanité vokály. Mnozí je cenní ještě více, mluví o velkém objevu, ale zdá se to přehnané. Na tom všem je příjemné, že se to na jejich profilu MySpace dá poslechnout celé zdarma i pak zakoupit za malý peníz.
 
Pátek - 15. červenec 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Londýnská hudební formace Eleven Tigers vydává druhou studiovou desku s názvem 111, která obsahuje dvanáct skladeb. Celá deska je velmi působivou hudební koláží, na níž jsou vlivy velkých světových producentů. Chvílemi se zdá, jako kdyby to byla hudba k filmu, při poslechu se vám před očima odvíjí dlouhá cesta a pomáhají tomu i názvy skladeb, které přesně sedí. To nejpříjemnější je, že desku si můžete poslechnou zdarma celou a taktéž případně i zdarma stáhnout, nebo kapelu dotovat libovolnou cenou za stažení.
 
Čtvrtek - 14. červenec 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Zprvu vypadá americký film Expendables jako komedie, v níž hraje spousta známých akčních hrdinů jako Sylvester Stallone, Jet Li, Dolph Lundgren, Mickey Rourke, Arnold Schwarzenegger, Bruce Willis a mnozí další. Jenže ono je to myšleno vážně. Staří bardi se pouští znovu do akce a není to pěkná podívaná. Je tam sice pár vtipných scén, pár dobrých vtipů, ale jinak je to jen akční film, plný nesmyslů a je divu, že to někdo dokouká. Ale proč ne.
 
Středa - 13. červenec 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Zrodila se nová sociální síť s názvem Google+, kterou jak už název napovídá připravil největší světový vyhledávač Google. Logický krok, který možná zničí nesmyslně tolik oblíbený Facebook, ale překvapivě vyhledávači trval příliš dlouho a Facebook si již vybudoval základnu uživatelů mířící k jedné miliardě lidí z celého světa. Google+ ale funguje jinak na principu okruhů, bude také veřejný a nejspíš nikdy nebude tak oblíbený, protože to by Facebook musel udělat nějakou velkou chybu. I tak bude na této službě hodně lidí a bude to další odosobnění reálného života lidí na celém světě. Bohužel.
 
Úterý - 12. červenec 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Před pár týdny se do prodeje i u nás dostal mobilní telefon HTC Sensation, který je vlajkovou lodí značky a měl by s přehledem konkurovat telefonům jiných výrobců jako třeba Apple. V malém testu se nejdříve přístroj zdá velký, což je pravda, ale je to dáno velikostí displeje. Překvapivá je velmi malá tloušťka a zaoblení, díky kterému se vcelku dobře drží. To hlavní jsou ale schopnosti. Operační systém Google Android je obohacen o prostředí, které bere dech. Je dokonale animované, přehledné, efektní a plné zajímavých funkcí. Kdo chce být ohromen, musí vyzkoušet. Škoda té energetické náročnosti.
 
Pondělí - 11. červenec 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Není to dlouho co se objevila skvělá služba FlightRadar24, která živě monitoruje letový provoz na celém světě. Pomocí map tak můžete sledovat vybranou lokalitu a nad ní prohánějící se letadla. Letoun můžete kliknutím identifikovat, dozvědět se typ, jeho trasu a další zajímavosti. To vše je navíc možné sledovat i prostřednictvím aplikace na chytrých mobilních telefonech. Zkuste alespoň on-line aplikaci na internetu, ale pozor, je to návykové.
 
Neděle - 10. červenec 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Zrodil se nám v malé české kotlině nový hudební objev říkající si PKarel neboli Polaroid Karel. Tento skladatel a hudební producent vydal své první studiové album s názvem Urban Symphony. Deska má devět skladeb, které by se daly zařadit ke směrům jako elektronika, downtempo, chill-out a další příjemné. Samozřejmě to připomíná známé světové hráče jako třeba Bonobo, což není vůbec špatně, právě naopak. Tím nejlepší man tom je, že tu příjemnou desku si můžete zdarma stáhnout přímo na stránkách umělce.
 
Sobota - 09. červenec 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Po nedávném ohlášení zúžení týmu vývojářů podílející se na tvorbě poštovního klienta, vyšla verze Mozilla Thunderbird 5, která posunuje průměrný program opět trochu výše. Nejen že se k lepšímu proměnil jeho vzhled, ale zlepšila se přehlednost, vylepšeny byl opět některé vhodné funkce, instalovat se dá více zajímavých doplňků a celkově se zrychlil a zpřehlednil. To vše je navíc stále zdarma, v češtině a s technickou podporou.
 
Pátek - 08. červenec 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
GRUZIE A ARMÉNIE - Nastal čas loučení a přesun z Jerevanu do Tbilisi odkud pak zpět do vlasti. Ve Tbilisi se ještě uskutečnila prohlídka synagogy, mešity a místních lázní. Nechyběla návštěva muzeí, především pak velmi zdařilých obrazů, kde se gruzínští malíři pokoušeli následovat v minulých dvou stech letech snad všechny výtvarné směry. Z obrazů šlo vyčíst, že za posledních sto let se národ příliš nezměnil a nadále žije v podstatě stejným způsobem života zaměřeným na zemědělství a obchod, i když okolo už jezdí občas modernější auta a banky mají své skleněné paláce. Obě země jsou v neustálých válkách, které asi nikdy neskončí, každý má jiného nepřítele, s nimž je uzavřeno příměří, ale dříve nebo později se stejně opět něco rozhoří. To je asi to hlavní čím obě země trpí, mají nerostné bohatství a mnoho vzácného, ale válčení a policie zdá se spolkne většinu financí a na běžné lidi, infrastrukturu a další potřebné už se nedostane. Obě země tak místy vypadá jako když se tam zastavil čas, jako kdyby včera místo opustili okupující Rusové. Zajímavé vidět, dobré zažít.

FOTOGALERIE: zpracovává se výběr z 2261 fotografií
 
Čtvrtek - 07. červenec 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
ARMÉNIE - Hlavní arménské město Jerevan překvapilo. I když celá země vypadá poměrně dosti chudě, turisticky hojně navštěvované hlavní město jde s dobou a snaží se stát příkladem a hlavně reprezentativním místem. Nechybí široké bulváry se značkovými obchody, pozůstatky po socialismu v podobě gigantických budov, má přehledné urbanistické řešení ulic, netrpí dopravními zácpami a v podstatě všude se dostanete rychle a pohodlně. Hlavními monumenty města je památník genocidy, který pietně připomíná výstavou i minimalistickými objekty turecké řádění v zemi, při němž bylo zabito přes milion obyvatel. Ve městě pak najdeme sochy, muzea, nové kostely, modrou mešitu, zajímavé moderní kulturní a společenské centrum i desítky neobvyklých soch básníků, spisovatelů a především hudebníků. Jerevan je zajímavá moderní metropole žijící zdánlivě na úkor zchudlému zbytku sluncem vyprahlé země.

FOTOGALERIE: zpracovává se výběr z 2261 fotografií
 
Středa - 06. červenec 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
ARMÉNIE - Posledním arménským dobrodružstvím byla cesta k jezeru Sevan, které je největším jezerem na Kavkaze s rozlohou téměř třináct set kilometrů čtverečních. Cesta z Jerevanu k Sevanu trvá z okraje hlavního města necelou hodinu, přičemž je lepší minout město Sevan a vypravit se přímo na jeden z poloostrovů, který nabízí fantastický pohled na Sevanský klášter na kopci nad jezerem, který se skládá ze dvou samostatných kostelů a okolních náhrobků. Poprvdě je Sevanské jezero podobné jako Máchovo jezero, dá se v něm vykoupat, ale o velký luxus se nejedná. Arménie nemá moře, tak je ale logické, že všichni jezdí sem a na poloostrově má dokonce vilu prezident, který ten den přijel na své sídlo s policejním doprovodem. Jinak příjemné letní osvěžení.

FOTOGALERIE: zpracovává se výběr z 2261 fotografií
 
Úterý - 05. červenec 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
ARMÉNIE - Nejvyšší horou Arménie je Aragac mající čtyři vrcholy, z nichž nejvyšší ční do výšky něco málo na čtyři tisíce metrů. Dostat se pod vrcholy znamená sjednat si v městě Ashtarak osobní přepravu, která vás vyveze k jezeru pod vrcholem, které už samo je položeno nad třemi tisíci. Noc ve stanu v této výšce je zážitek obzvlášť při bouřlivém počasí. Samotný výstup na vrchol měl původně být mírně obtížný a zabrat něco přes dvě hodiny. Cesta ledovými poli, přes obří balvany, zdolávání skalisek a celkové stoupání po hřebenu k vrcholu nakonec zabralo asi pět hodin. Tato nadmořská výška navíc mnohým způsobuje větší únavu, bolesti hlavy a další nepříjemné důsledky, které jinak zdánlivě jen trochu náročnější trasu neúměrně dramatizují. Odměnou je pohled do kráterů dříve vulkanické hory i výhled do krajiny. Sestup po útesech z uvolněných balvanů a přechod po ledových polích byl další z velkých zážitků.

FOTOGALERIE: zpracovává se výběr z 2261 fotografií
 
Pondělí - 04. červenec 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
ARMÉNIE - Turecká hora Ararat je pro Arménii ukradeným pokladem, který mají v podstatě stále na očích. Nejlepší výhled na ni je prý z arménského apoštolského kláštera Khor Virap mající podzemní prostory, jenž stoji na malém kopečku asi osm kilometrů od tureckých hranic. Dostat se k němu z hlavního města jde buď soukromě nebo zábavněji hromadnější dopravou, tedy v Jerevanu metrem na malé skoro opuštěné nádraží a pak do jakési vesnice poblíž místním autobusem jehož výroba se odhaduje na šedesátá léta. Zajímavým místem je pozůstatek města Zvartnots mající kořeny ve starověku. Tato památka zařazená pod UNESCO na půli cestymezi Jerevanem a městem Etchmiadzin je zachovalá jen z části, ale i tak je to příjemný pohled na trochu jinou než gruzínskou architekturu. Další cesta už vedla směr horu Aragac.

FOTOGALERIE: zpracovává se výběr z 2261 fotografií
 
Neděle - 03. červenec 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
ARMÉNIE - Asi třicet kilometrů od Jerevanu v provincii Kotayk stojí na skaliskách připomínajících varhany chrám Garni pocházející z prvního století před naším letopočtem. Ten je typickým příkladem římské architektury, i když v trochu zmenšeném a ne tak dobře proporčním složení. Zajímavé je velmi slušné zachování stavby neboť sousedící stavby se nezachovali téměř vůbec. Místními obyvateli vyhledávaným místem je nedaleký klášterní komplex Gerhard, jenž je z části zatesán do skalisek v údolí. Procházíte tak z části ve skalách v několika úrovních kde nečekaně teče i jeden z pramenů v podlaze, přičemž okolo jsou normální budovy včetně kostela postaveny z kamene. Velmi působivé i díky mši.

FOTOGALERIE: zpracovává se výběr z 2261 fotografií
 
Sobota - 02. červenec 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
ARMÉNIE - Přejezd z Gruzie do Arménie se dá provést přes tři hlavní hraniční přechody. Jedním z nich je tah na druhé největší arménské město Gyumri. Zdání neklamalo, na hraničním přechodu opravdu neměli asfaltovou cestu, ale jen vyjeté dva rigoly a závoru. Pár fotek při opouštění Gruzie a příjezd na arménskou kontrolu. Nutnost koupit si víza v jejich národní měně připomínala šprým ze skryté kamery. Běžte si vyměnit sto metrů do Arménie a vraťte se k nám na služebnu z dob komunismu pro razítka do pasů. Cesta do Gyumri za zvuku místní disko, spaní v místní policejní ubytovně v růžovém povlečení a žebrající starý pumpař, který si došel až na pokoje, bylo už skoro samozřejmé uvítání. Ranní město Gyumri ožívá trhy překypujícím kvalitním a čerstvým zbožím, ale zajímavostmi města jsou především po zemětřesení opravované kostely, socha matky Arménie na okraji města a muzeum architektury a urbanismu, jehož součástí je i muzeum soch, které nabízí v části expozice i posmrtné odlitky lidí včetně Vladimira Iljiče Lenina. Šílené je i busové nádraží.

FOTOGALERIE: zpracovává se výběr z 2261 fotografií
 
Pátek - 01. červenec 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
GRUZIE - Jednou z nejvyhledávanějších gruzínských památek je po právu sklaní chrámový komplex Vardzia, který byl založen před téměř devíti sty lety ve vysokém skalním masivu nad řekou Mtkvari. Sice jej o sto let později ze dvou třetin zničilo zemětřesení, ale i tak se po dalších dostavbách do současnosti zachovalo impozantní množství skalních obydlí a především labyrint chodeb včetně nemalého chrámu. Výstup do Vardzie je v místních vedrech nemalý výkon, pro ty co se bojí výšek je pak oříškem i samotná prohlídka, která je jednoznačně dech beroucí a zabere díky spletitosti cest více jak hodinu času. Další cesta mířila směrem k arménským hranicím. Problém je v těchto místech s dopravou, proto bylo zážitkem využít zásobovací náklaďák s drogérií. Asi hodinová cesta přes Akhalkalaki ve skříňové za jízdy otevřené části s posezením na šampónech je nezapomenutelná. Jako na konci světa si pak člověk připadá v městečku Ninotsminda v pohraničí. Mimo aut i vozy s koňmi, sušení zvířecího trusu, obchody se smíšeným zbožím od plyšáků přes keramiku až po jídlo, pastevci a další unikáty. Odtud pak už na hranice s Arménií.

FOTOGALERIE: zpracovává se výběr z 2261 fotografií
 
Čtvrtek - 30. červen 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
GRUZIE - Nečekaně jeden z nejsilnějších zážitků z Gruzie se odehrál v nenápadném městečku Akhaltsikhe na jihu země. V den příjezdu byl v každé ulici rozmístěn policista a cestou na památný hrad s muzeem se nic netušící turisté ocitli uprostřed menších oslav města. V tento den si obyvatelé připomínali výročí masakru modlících se a dokonce přijel z auta zamávat i prezident. Místním polorozbořeném divadle se pak konalo malé hudební představení tradičního gruzínského mužského zpěvu. Tím největším překvapením bylo neuvážené přijetí pohostinnosti místních, pití gruzínského koňaku, pokus o tanec lidových tanců a neblahé následky pro celou skupinu. Jinak pěkné město.

FOTOGALERIE: zpracovává se výběr z 2261 fotografií
 
Středa - 29. červen 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
GRUZIE - Nedaleko velkého města Batumi je nejen krásní příroda, ale i další památky jako například zřícenina hradu Gonio s velmi zachovalým opevněním, původním vodovodem a hlavně většinou věží, včetně kyklopských. Jen o kousek dál je v kopcích vesnička Sarpi, která se nachází hned na hranicích s Tureckem. U moře se tak můžete vykoupat, dívat se na monstrózní moderní architekturu hraničního přechodu a nedaleko se zahledět na tureckou mešitu. V krajině podél moře ve skaliskách potom vykukují vodopády a zahledět se můžete i přes útesy dál do Černého moře. Návrat zpět do Batumi a poznávání snah o urbanistické skvosty a líbivou architekturu už není třeba rozebírat.

FOTOGALERIE: zpracovává se výběr z 2261 fotografií
 
Úterý - 28. červen 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
GRUZIE - V Gruzii je problém dostat se někam vlakem, pokud už nějaký jednou za den jede. Buď je beznadějně dopředu vyprodán nebo jeden neúměrně dlouho. Proto cesta přes půl země do přímořského města Batumi vedla po silnici jejich typickou maršrutkou, což byla jedna z nejvražednějších jízd v osobní historii. Každopádně je Batumi nečekaně evropskou přímořskou destinací s oblázkovou pláží, velmi slušnou moderní i místy šílenou architekturou i chudobou a rozmanitými izolacemi zářícími paneláky. Co má město krásné je nejen moře, ale především okolní hory a jejich lesy působící tak trochu jako deštné pralesy.

FOTOGALERIE: zpracovává se výběr z 2261 fotografií
 
Pátek - 27. květen 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
GRUZIE - Jedním z mnoha zajímavých míst v Gruzii je i město Gori, ležící nedaleko Tbilisi. Město má samo o sobě dost krušnou historii. Nejen že se v něm narodil Josif Vissarionovič Džugašvili neboli Stalin, který zde má gigantické trochu propagandistické muzeum, k němuž přiléhá i další budovou zastřešený dřevěný dům, kde žil, ale před více jak dvaceti lety zasáhlo zemi zemětřesní a město bylo jedno z nejvíce postižených. Díky přiléhání k území Jižní Osetie, zde město bylo před třemi lety také bombardováno. Vyhledávaným místem je i deset kilometrů vzdálené Uplistsikhe, což je skalní město z doby bronzové nad řekou Mtkvari, na jehož vrcholu stojí ve srovnání moderní kostel. Vše velmi dobře zachovalé, působivé a fotogenické. Jedním z velkých zážitků je i spaní na vlakovém nádraží ve městě, jehož odjezdové hale vévodí Stalinova socha.

FOTOGALERIE: zpracovává se výběr z 2261 fotografií
 
Neděle - 26. červen 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
GRUZIE - Přílet do hlavní hlavního města Gruzie čímž je Tbilisi nebyl takový šok, jaký se dal očekávat. Země okupovaná stejně jako Československo byla zmítaná několika válkami, z nichž poslední byla asi před třemi lety s Ruskem na severu země, je poznamenaná především v lidech a jejich způsobu života ne tolik v krajině. Letiště je nečekaně moderní, včetně vládních a policejních budov. Vozový park současný a centrum města vcelku opravené a turistické. Horší je to se starým městem, na němž jsou vidět neupravované šrámy, chudoba a velké kontrasty. Nečekaný je supermoderní most pro pěší s přilehlým parkem v centru i další monumenty jako historické kostely na kopcích ve mstě, socha matky Gruzie a další zajímavosti. Tbilisi je poměrně pěkné více jak milionové město, které se snaží na oko se přiblížit evropským metropolím a celkem se jí i daří, i když lidé zřejmě často dřou bídu s nouzí.

FOTOGALERIE: zpracovává se výběr z 2261 fotografií
 
Sobota - 25. červen 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
UKRAJINA - Poměrně krátkou, ale na shlédnutí důležitých monumentů města dostatečnou návštěvou ukrajinského hlavního města Kyjev, začala zasloužená dovolená v trochu dobrodružnějším duchu. Z letiště vede překvapivě do centra města pětiproudá dálnice, kde není problém odstavit auto třeba v tom nejrychlejším pruhu, nebo klidně hned ve více. Zajímavostmi je rozhodně Náměstí osvobození, několik místních kostelů se zlatými báněmi a různobarevnými fasádami, v nichž není problém narazit na právě konanou mši. K návštěvě ukrajinské krajiny neodmyslitelně patří i jídlo z místních restaurací, typické knedlíky a další speciality včetně stále tolik oblíbeného kopru.

FOTOGALERIE: zpracovává se výběr z 2261 fotografií
 
Pátek - 24. červen 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Nečekaně dobrý filmy přinesla letošní Noc filmových nadějí 2011, kterou trochu nešťastně a pochopitelně pořádá televize Nova. Mezi jednatřiceti snímky bylo několik, které by si si zasloužilo větší prezentaci a dokonce pár, které bylo možné vidět na festivalu Klapka 2011. Zajímavá je možnost sledovat alespoň všechny filmy ze záznamu. Naděje jsou opravdu velké.
 
Čtvrtek - 23. červen 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Není moc tak šílených alb jako Welcome Abroad od People Like Us neboli britské kolážistky Vicki Bennett. Ona v podstatě vytváří nejen hudební, ale i vizuální koláže, k nimž se právě její deska dokonale hodí. Už obal prozrazuje, že tam nebude vše v pořádku, ale přesto vás nutí k zamyšlení, protože to vlastně už dobře znáte. Výsledek je v podstatě neposlouchatelný experimentální mix starých dobrých skladeb, těch opravdu starých, a novějších zvuků. Kdo by si to poslech víckrát do kola, může obzvlášť z některých skladeb jednodušeji zešílet. Poslech zdarma tedy jen na vlastní nebezpečí.
 
Středa - 22. červen 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Trocha hudební deprese může být stravitelná a proto k poslechu se namanula deska All We Left Behind od francouzského projektu Boy. těch deset skladeb, které jsou navíc neomezeně zdarma k poslechu jsou krásnými nerušenými piano sóly, které podle nálady dokáží potěšit a rozněžnit nebo uvrhnout do ještě větší deprese. Výběr je jen na vás.
 
Úterý - 21. červen 2011 - 17:20
něco pro tvé oči
PRAHA - Trochu nesmyslně následuje Mozilla svého konkurenta Google a stejně jako jeho Chrome je vydáván každou chvíli v nové verzi s dalším pořadovým číslem, i internetový prohlížeč Firefox začal vycházet bez větších změn hned jako Firefox 5. Novinek není mnoho, na první pohled téměř žádné. Možná se jen zrychlilo celé jádro a tudíž i načítání stránek, ale jinak moc nečekejme, spíše opravy, menší úpravy pro některé systémy a jinak nic velkého.
 
Pondělí - 20. červen 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Na konci dubna byl oficiálně představen super rychlý internet přes technologii VDSL od společnosti Telefónica O2. Na až dvojnásobně rychlejší internet přes pevné linky než u předchozí technologie ADSL2+ mělo dosáhnout až necelá polovina domácností, což si zákazník mohl pohodlně ověřit z domova zadáním čísla přípojky. Jaká radost nastala, když se dal internet navýšit na dvojnásobek za stejnou cenu pouhým podepsáním smlouvy na další rok a výměnou modemu za korunu. Až na absenci avizovaného telefonu od společnosti následující den vše proběhlo hladce a do týdne byla ve schránce smlouva k podepsání a modem na výměnu. Jenže ani po měsíci nebyl internet rychlejší a důvod neznala ani zákaznická linka, která se snažila navýšení rychlosti znovu zadat. Ještě týž den přišla SMS, že navýšení není možné, že následující den budeme kontaktování pracovníkem společnosti. Po pár dnech se skutečně někdo ozval, kdo suše oznámil, že to vše byl jen trik, navýšení rychlosti v této lokalitě v Praze není možné, ale smlouva vše ostatní zůstává. Oni opravdu předtím nevěděli, jak daleko je jejich přípojka od ústředny.
 
Neděle - 19. červen 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Po čtyřech letech vychází druhé studiové album s názvem I Love You, Dude od německého dua Digitalism. První album s názvem Idealism bylo ve své době malým zjevením stejně jako později třeba o něco větší Justice. Jejich pojetí dance punkové elektroniky a zapojení vokálů prostě bavila. O to větší strach doprovázel informace o novém albu, které měl být očekávaný průšvih. Naštěstí se jim těch deset skladeb docela vyvedlo a více jak polovina se dá poslouchat opakovaně. Samozřejmě to je pokračování jejich předešlého stylu, ale je tam i něco málo nového. Bavit to ale bude v tomto nově sladším pojetí jen chvíli a třeba jednou naživo, ale revoluce už je bohužel pryč.
 
Sobota - 18. červen 2011 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Osmnáctý díl filmového seriálu Třicet případů majora Zemana vypráví příběh z roku jednašedesát s názvem Bílé linky. To je i název jednoho méně slušného klubu v Berlíně, který samozřejmě není tak čistý jak by se mohlo zdát. Do nej je samozřejmě běžně vstup zakázán, ale i tak se tam česká státní bezpečnost dostane a proběhne v něm slušná mela. Samozřejmě tady za hranicemi jde o peníze, o co jiného. Jinak z dnešního pohledu nudnější díl.
 
Listování v dalších stranách záznamníku:
(řazeno po 30 záznamech na stránku od 20. března 2005)

« předchozí - 1 2 3 4 5 6 7 8 ... 80 81 82 83 - následující »  XML

© Copyright 2005-2018 - Všechna práva vyhrazena - záznamník.cz - webdesign od Lazar.cz
Šíření odkazu na tento záznamník je výslovně doporučeno a chváleno! Pánbů vám to oplať!
Kontakt: Ondřej Lazar Krynek