na hlavní stranu záznamník.cz
 
Pondělí - 18. červenec 2005 - 23:50
něco pro tvé oči
PRAHA - Tak a je to tady! betside.com se dočkalo nového vzhledu, nových fotek, nového ovládání, rozhraní a hlavně kompletního flashe. Popravě se mi to začíná líbit. S kostičkami, které provází celým webem a přála si je prezentovaná autorka všech fotografií, jsem se po dobu tvorby nějak zžil a přijde mi to takové příjemnější a živější než předchozí verze. Tady zaplnily volná místa a daly tomu trochu směr. Podmínkou bylo i zvětšení fotografií, jako hlavního artiklu, a ty se povedlo zvětšit o 1/3, což je docela úspěch a asi i maximum. Ač jsme trochu váhal a bránil se, stránky jsou pořád dělané pro rozlišení 800x600, čili i zarytí malomonitorái si přijdou na své. Odladěné je to pro většinu prohlížečů, tak snad nebude problém ani na Applech. Na reakce jsem silně zvědav. ;-)
 
Neděle - 17. červenec 2005 - 23:53
něco pro tvé oči
Týniště nad Orlicí - Nakonec se ta oslava docela povedla. Po x (skoro) letech jsem viděl další část mého příbuzenstva (mam docela velkou a rozvětvenou rodinu), oslavili jsme narozeniny a až na štípnutí od komára do palce u nohy (mam ho asi 2x takovej) je to docela v pohodě. Koupil jsem si konečně, po dlouhév vybírání, mé polovysněné boty (v Praze se totiž nedostávají velikosti) a zdolali jsme štěně.
 
Sobota - 16. červenec 2005 - 23:45
něco pro tvé oči
Hradec Králové - O superstar jsem tu fakt nechtěl psát, protože tohle nějak fajt neprožívám, ale jelikož jsem dnes byl na takové menší rodinné oslavičce tak to chtělo dárek. Samozřejmě to nymohlo být jinak než všechno na poslední chvíli a tak to řešilo nedaleký obchodní centrum. Tam měli nějakej stojan (docela slušný rozměry), kterej byl ověšenej těma "bohama" z druhý superstar. No docela děsnej pohled. Bloky, diáře, tužky, samolepky a nějaký sešity a hlavně byl polepenej nějakejma fotkama jako navíc aby to mělo grády. Ty byly hrozně vytištěný a úplně se kroutily. Nejdřív jsem si říkal že si musím koupit tužku s Vlastíkem ;-), ale pak jsem si ten chumel jen vyfotil, ale příště neodolám.
 
Pátek - 15. červenec 2005 - 11:48
něco pro tvé oči
PRAHA - Včera si poklidně nakupuju pár věcí v Carrefouru a u zeleniny slyším jen: "Chyťte tu holku, ukradla mi kabelku, no tak chyťte ji někdo!", ale jak už to tak bývá, všichni koukali okolo a a pak se dál věnovali nákupům. Taky jsem jen tak koukal a hlavně jsem nokoho neviděl. Nokoho kdo by běžel. Až po chvilce jsem viděl malý dítě, cikánckou malou holku tak 7-10 let (já to nepoznám), jak šoupe nohama aokolo krku má jako náhrdelník černou kabelku a štráduje si to k pokladnám. Nějak jsem si říkal, že by možná bylo dobrý ji chytnout, když nikdo nic. Jenže tu byl problem, v ruce nákup (nemám rád košíky všech tvarů) a na zádech docela velkou tašku. Tak jsem vystartoval a viděl jak se zastavuje ufronty lidí. Tam jsem narazil na chlapa od ochranky a říkám mu: "Támhle utíká holka, která ukradla kabelku, bylo by dobrý ji chytit a možná zablokovat dveře!" Jenže než se chlapík probudil, tak holka proklouzla a utíkala k východu a já než vůbec doběh k tý pokladně tak byla pryč. Paní bez kabelky jen nadával, no co ji zbejvá. Takhle to tady chodí.
 
Čtvrtek - 14. červenec 2005 - 03:28
něco pro tvé oči
PRAHA - Jo, tak takhle nějak si představuju koncert Underworld a ne jako ten co jsem zažil bezmála před dvěma lety na Creamfields. Tam kdysi hráli pomalu, decentně a jelikož za pár týdnů vydávali novou desku, tak i neznámé věci. Dnes to ale byly ti UNDERWORLD co znám z DVD Everything, Everything Live! Nadupaný koncert jak lidmi, tak hudbou. Pár předkapel. Překvapili Skyline! Jejich zpěvačka má fakt dobrý hlas. Zní to na živo líp, než na desce. Po osmý přišel Darren Price, člověk co pro ně remixuje dost skladeb, který dal docela nemastný setík. A okolo devátý už to byli ono Underworld, doplnění o darrena Price. Nejdřív jsem si říkal, že se tam zapoměl, pak jsem si říkal, že si jen chce osahat lepší vybavení, pak že mu dávají lekci, ale pak už tam zůstal po celý koncert, takže už to nebyl jen Karl Hyde a Rick Smith, ale i Darren Price (asi jen na chvilku). A teď koncert. Začínalo to pomalu jako stmývání, ale rozjeli se pěkně! Rick s Darrenem za extra slušným panelem, kde byly umístěný malý kamerky později promýtaný live na plátna, a další fidlátka jako Apple displaye a notebooky atd, Karl občas s kytarou, občas blbnul s kamerou (docela dobrej rukoeffect). No co budu povída, rozjeli se všechny známí hity a i nějaký novinky, prostě slušný a víc než to! Underworld v Praze prostě stáli za to, bral bych je tu klidně znovu, zase za nějaký časek.

VIDEO: Underworld (1:50 minut)
FOTOGALERIE: Underworld (30 fotografií)
 
Středa - 13. červenec 2005 - 15:42
něco pro tvé oči
PRAHA - Říkal jsem si, že bych si měl dát alespoň něco malého k jídlu, než vyrazím na Underworld. No, nejblíž je samozřejmě čína naproti, takže aby to bylo rychlé tak jsem zaskočil tam. To nejmenší k jídlu co vypadalo docela slušně byly Thajské závitky, takže volba byla jasná. objednáno, zaplaceno a tak čekám. Po pár minutách přišla jedna z čínských obsluhujících, že závitky nebudou, že šli koupit. No tak jsem si teda musel vybrat neco jiného. Tak jsem si připlatil a objednal si výborné Smažené banány. Ale co čert nechtěl, za paár minut na mě volá, že taky nemají, že půjdou koupit. To už jsem se smíchy neudržel (hladem taky) a dal jsem si klasiku, jakési kuře. Se slovy: "Šťastná den, šťastná den!" odmítala moje peníze, kterými jsem chtěl zbytek doplatit. Tak alespoň tak. ;-)
 
Úterý - 12. červenec 2005 - 16:29
něco pro tvé oči
PRAHA - Nemožný. Já vyhrál dva lístky na zítřejší koncert Underworld. Naposledy jsem vyhrál přesně před rokem lístky na Babí této a jinak par malejch výher v Tutovce ;-). No ještě si je musím vyzvednout, tak doufám, že to není nejakej žertík, ale ten mail znel dost přesvědčivě. Nojo, ledabylá odpověď na nějakou otazku se vyplatila.

Takže už mám lístky, má být i hezky a tak zítra vyrážím... tomu se říká štestí...
 
Pondělí - 11. červenec 2005 - 23:59
něco pro tvé oči
PRAHA - Tak tohle sedlo fakt jako pěst na oko. Na to pozadí na ploše se už nedalo koukat. Byla potřeba změna. Není dobrý čumět pořád na stejný barvy a tak se me porařilo najít super pozadi. Mandolux je jakýsi ani jsem se nějak nepídil po to mco je, nebo kdo je to zač. Prostě tam má ideální pozadí, dokonce nebarevný, pro dva monitory a to ve většině rozlišeních a to včetně těch slušných. Krásně se mi tu tak vyjímá a uklidňuje mě. Ten člověk je fakt dobrej!
 
Neděle - 10. červenec 2005 - 23:55
něco pro tvé oči
PRAHA - Tak tohle bych označil za akci století. Tedy až po Live 8, na které byly nebo se na ní koukaly, 2 miliardy lidí. Což jako 1/3 planety, už docela jde. Tohle, přesněji stickerky I Park Like An Idiot jsou sice menší, ale zato taky báječnou akcičkou. Pravda, neplánuju nákup packů za nechutný sumy, ale jdu do toho domácí výrobou. Ty fotky tam jsou fakt povedený! Vzhůru proti!
 
Sobota - 09. červenec 2005 - 21:06
něco pro tvé oči
PRAHA - Ráno jsem měl kámošovi pomoct se stěhováním a k tomu to chtělo pomoc autu abych s nim mohl odjet. Problém s ním se trochu vystupňoval a nějak zlobí díky tomu odemykání i baterka. Už aby nastal den servisu! Já největší technickej anitalent (především poslední dobou zjišťuju, že hlavně na auta) jsem si teda potřeboval vyměnit baterku v autě. Docela velkej boj, ale jo, trochu sice trvalo než jsem přišel na to jak a kde se otevítá kapota, co je baterka (ne to ne :o)), ajak ji vyměnit, ale pod dlouhém zápasu se povedlo a to dokonce úspěšně. No ale stejně než jsem to dal do kupy tak si našel někoho rychlejšího, takže jsem stěhovat nakonec nepomáhal. Třeba ze mě ještě něco bude. ;-)
 
Pátek - 08. červenec 2005 - 22:50
něco pro tvé oči
PRAHA - Dneska jsem konečně viděl Ice Age. Já vím, po sto letech co to bylo v kinech a půjčovnách, ale já na to prostě namám čas. Ještě předtím jsem si dal televizní večer a další ze serie čertníků. Zaujala mě tam pasáž, který jsem si tam nikdy nevšimnul. V jednom záběru tam ti dva šéfové demontují bombu. Když jsem ji uviděl, uplně přesně se mi vybavila ta vize těch 60. a 70. let. Přesněji jejich vize bomb a počítačů pro veřejnost. V těhlech filmech (jako: Jáchyme hoď ho do stroje, Což takhle dát si špenát atd.) jsou ty počátače neuvěřitelný skříně s vypínačema na světla a 5cm diodama. V tomhle díle četníků, když demontovali hlavici (viz fotoreprodukce), se náhle objeví oranžovej blikající blinkr, točitej drát, kterej známe z kompresorů a v čele vévodí zlatá ruská družice, kterou si pamatuju z knížky Rozum do kapsy.
 
Čtvrtek - 07. červenec 2005 - 21:49
něco pro tvé oči
PRAHA - Byl jste někdy někdo v provaznictví? Ne? Ja taky ne. Vůbec jsme netušil, že existuje dokonce takovýhle obchod. Vždycky jsem o tom slýchával jen v pohádkách, kde si za tolar tovaryš koupil 20 loktů pevného lana, ale tohle bylo skutečný a dokonce v centru Prahy. Mají tam fakt všechno možný od tkaniček, popruhů až po silné provazy. Pak je ale záhadou, jak se takový obchod uživí, když tam uděláte útratu 16.50,-
 
Středa - 06. červenec 2005 - 23:43
něco pro tvé oči
PRAHA - Dneska jsem krom opětovného obdivování prohlížeče Firefox kvůli jeho přesnosti a důkladnosti (všem vřele doporučuju stáhnout a začít používat místo Internet Exploreru), obdivoval i logo pro Olympijské hry pro rok 2012, které vyhrál, prý kupodivu, Londýn. Nějak jsem tomu nevěnoval pozornost, ale od té doby co ho vyhlásili, všude se začalo objevovat logo a před ním opravdu smekám. Úžasný nápad, bezvadný provedení. neuvěřitelně pěkně to koresponduje s duchem a vystupováním Londýna. I jejich stránky jsou moc příjemný. Dá se tam najít pár hezkých videí a dalších zábavností. Teď mají asi trochu problém s bandwidthem, trochu zahlceno, chudáčci servery :o).
 
Úterý - 05. červenec 2005 - 20:34
něco pro tvé oči
Kralupy nad Vltavou - Ráno jsem se za vrtošení v posteli probudil a bylo pěkně hnusně, ostatně asi jako ve zbytku republiky, takže to bylo jasný, že až si v tý posteli polebedím, chtělo by to alespoň na chvilku někam vyrazit. Takže tak nějak vyplynulo, že to bude zámek Veltrusy, kterej je docela nedaleko. problém byl (a ještě pořád je) v mým autě, který nahrává zlodějíčkům a pořád se odemyká, ikdyž ho člověk zamkne (problém s alarmem, už jsem objednanej do servisu). Takže jsem musel využít jiného pohonu z továrny značky Škoda a to jak jinak než historií ověřený Favorit. Leč co čert nechtěl, auto daleko nedojelo. To, že chcíplo na docela rušný křižovatce, kde jsem se ho snažil za vytrvaleho deště roztlačit (což se trochu i povedlo) by ještě šlo, ale když už chcíplo na mostě a musel jsem poprosit jedinýho kolemjdoucího, aby mi ho pomohl pretlačit na půlku mostu, kde se ten pomyslný kopec přehupuje, to bych taky ještě strávil (až na ty truobící auta a kamiony), ale pak už umřelo definitivně. To už jsem to vzdal. Daleko od civilizace a už s tím nešlo nic dělat, tažke pomohl jedině odtah. Nic jsem teda neviděl, žádné kulturní obohacení, cíl byl totiž v nedohlednu. Strašně jsem se přejed ve 20 minut chůze v dešti vzálené hospodě, kam se to chtělo schovat než přijel odtah. Ale stálo to za to! Ještě teď jsem celej mokrej!
 
Pondělí - 04. červenec 2005 - 18:23
něco pro tvé oči
PRAHA - Dneska při pití matonky, jsem si tak nějak uvědomil, že včera jsem si po dlouhý době, co Mattoni změnila svoji lahvičku na třetinkový nápoje, tu láhev "osahal" tak trochu víc než normální přelití do sklenky. Jelikož včra bylo vedro a Mattoni byla sponzorem biennále, tak to bylo jasný, že si tam něco dát musím. Ta láhev se fakt povedla. Designově to je fakt vychytaný, umírněný, dostatečně futuristický, no prostě cool. Dokonce i doladili problem s vyvážeností písma na etiketách, takže supr. Jen tak dál a hloub do českého designu k masám.
 
Neděle - 03. červenec 2005 - 21:45
něco pro tvé oči
PRAHA - Trochu problém najít tu halu, takže trochu procházka Karlínem a přijít tam bylo trochu vysvobození. Minulý ročník Prague Biennale jsem trochu propásnul (já blbec) a tak jsem si tenhle trochu víc užil, divil se, poseděl si, rozjímal, nasával a skláněl čest. Kdo neví tak je to největší výstava umění ve střední Evropě, kde vystavuje okolo 200 umělců z celého světa. Myslím, že pro každého tam něco je. Část některých děl byla i mnou nepochopena (přiznávám), ale zbytek (většina) mě dostalo. Jen si říkám, že už by se snad mohlo trochu víc tohle tak nějak prosazovat a to nejen v galeriích, ale tak nějak krůček po krůčku to snad už jde. Takže kdo jste nebyl vytáhněte paty a běžte se poohlídnout po něčem víc než zajímavým.
 
Sobota - 02. červenec 2005 - 21:27
něco pro tvé oči
PRAHA - Doufám, že zbytek světa sleduje Live 8 koncerty. Docela dost slušnej nápad jak donutit G8 aby udělali něco pro obyvatele Afriky. Od tří hodin je po několik zemích na světě koncert nejznámějších hudebníků světa, který chtějí aby se lidé přihlísili k projektu Live 8 a podpořili tak tuhle věc. Stačí k tomu jen Vaše jméno. A rychlá registrace na této stránce. Nemůžu se dočkat na Pink Floyd, kteří vystoupí okolo půlnoci v původním složení po 25 letech a tak sedím od tří hodin přibitej u televize a sleduju jednoho interpreta za druhým a cpu se (to nesmí chybět). Po dlouhý době co nekoukám na televizi, kvůli tomu, že nějak nestíhám, je to docela slušnej maraton.

Pink Floyd, tak to byla symfonie, nad jejich ojedinělým vystoupení se asi rozplývala i režie, nebo nevím kdo naštěstí zařídil, že přenášeli celý jejich vystoupení, který bylo 4 písničky (ostatní hráli 1 až 3max.), takže jsem se dostatečně (ikdyž pořád málo) nabažil. Užasný! Jsou to fakt už staříci, ale rozbalili to tam neuvěřitelně! Padnul jsem za vlast po téměř 12 hodinový kapačce vesměs hodně slušný hudby, která snad je a bude pro dobrou věc. Báječný!
 
Pátek - 01. červenec 2005 - 23:36
něco pro tvé oči
PRAHA - Je to děs, dneska začínají všem "smradům" prázdniny a mě nějak dochazí, že je asi fakt mít nebudu. Možná to trochu odlehčuje venkovní déšť, který mi šeptá: "Není o co stát!", ale vím, že je. A tak když už mě to přestalo bavit a když už tu budou ty dva dny volna (pro pracující!), tak si beru na pondělí dovolenou, první dovolenou v tomhle roce, a trochu ti těch pár dní užiju a konečně se nebudu ke konci prázdnin poflakovat. Tak a tak jsem si večer koupil svou oblíbenou pizzu u Kmotry a v pohodlí domova ji u televize do sebe nacpal. Zítzra má být 10 hodinovej přímej přenos z Live 8 tak to prosedím celej den u TV a pak už má bejt snad hezky.
 
Čtvrtek - 30. červen 2005 - 23:49
něco pro tvé oči
PRAHA - Kdo jste nikdy nebyl na domovní schůzi, tak doporučuju. Sešlo se nás míň jen díky tomu, že to byla schůze specifická, ale zábava to byla stejně. Občas mě sice trochu tekly nervy, ale ustál jsem to a po šesti hodinách jsme nakonec došli k přibližnému cíli a alespoň trochu se dohodli nad tím co a dál. Trochu problém obzvlášť, když se mezi všemi objeví tak trochu sabotér, který smýšlí trochu opačně (nebyl jsme to, možná i vyjmečně, já), ale uf.. uf.. už je to zamnou, teda alespoň pro nějakou kratší dobu.
 
Středa - 29. červen 2005 - 23:14
něco pro tvé oči
PRAHA - Tak trochu se zklamáním jsem opět po pár hodinách brouzdání, dobrouzdal bez výsledku. Snažil jsem se najít něco nového o Underworld, kteří bezmála za tři týdny vystoupí tady v Praze. Jejich zatim docela perspektivní web underworld-jbo.com, který byl vydán k přiležitosti vydání poslední desky už neexistuje. Doména je na prodej či co. Na V2 music, která je vydává není zhola nic, krom biografie a to je ubohost. Jediné kde trochu něco je, je japonská stránka V2 records, ale tam je to zase v japonštině což mi moc nedá a navíc se to vše váže k anthologii nebo předešlému albu A Hundred Days Off nebo Everthing, Everything Live(dají se tam alespoň najít nějaké blbosti). Nedávno při vydání Underworld Anthology tu sice byla naděje s novým webem který ten pod JBO vystřídal, ale jeho aktualizace se rázem zastavila, takže teď už zase nic není. Škoda, už konečně měli udělat společně s TOMATO nějaký pořádný stálý web, nebo snad o nějakém skrytém nevím?
 
Úterý - 28. červen 2005 - 13:44
něco pro tvé oči
PRAHA - Včera okolo druhé hodiny odpolední (ano odpoledni) za plného světla, když dům kde bydlím obývaly dvě rodiny, která má každá jednoho psa, se do naseho domu vloupal zloděj. Respektive se dostal do bytu vedle nás, celý ho zřídil a jelikož mu to asi nestačilo zalibil se mu i náš byt. Nedbal na to, že ulicí prochází spoustu lidí, naproti, že je dům obydlen pořád a v klidu se snažil dostat dovnitř. Balkonovými dveřmi (plastové bezpečnostní dveře i okna nejsou tak bezpečné jak se zdaji) se nedostal, sic je otevřel během chvilky pár grify (dveře se zavírají asi na 7 místech). Zabránilo mu v tom další zabezpečení. A tak, když mu to nevyšlo, rozhodl se obejít dům (okolo otevřeného balkónu sousedů, kde se mladí koukali na televizi), udělal si podpěru a snažil se dostat oknem. Tam byl lepší stačil mu jeden chvat. Kdyby nebyl vyrušen jedním obyvatelem domu (který ho bohužel nechytil), mohlo to být ještě zajímavé. Policie přijela asi do 20 minut. Já asi 30 minut po nich. Seděli v autě 3 a slunili se a skoro spali (nerad jsem je vyrušil), místo toho, aby šli něco dělat, minimalně ho hledat po okolí. Škody na majetku jsou cca 30 - 50 tisíc korun, to se ještě upřesní. Důvěra v bezpečnost za okny nulová. Polici silně nečinná. Tenhle stát, kde vás vykradou za poledne v objektu, kde je přitom plno lidí mě fakt už začíná štvát!
 
Pondělí - 27. červen 2005 - 12:10
něco pro tvé oči
PRAHA - Trochu mi to připománá hru z dětství, ale vypadá to daleko užitečnější než se zdá. Ještě uvidíme jestli se dostane na náš trh a kolik bude stát. Mám na mysli klávesnic, teda spíš čudlíky a něco jako tablet. Dohromady to tvoří klávesnici, kterou si člověk poskládá sám jak potřebuje. Původně to má spoužit a všude se píše o nejlepším využitím pro hráče, ale já bych v tom viděl i lepší a pohodlnější zkratky kláves například ve Photoshopu. Mám sice velký rozpětí mezi palcem a ukazováčkem ale kombunace CTRL + L či P je i na mě občas moc. Tohle by to docela řešilo a byl by to pak větší klid. Má to i docela zajímavej název Ergodex DX1. No uvidím jak se to vyvine.
 
Neděle - 26. červen 2005 - 20:24
něco pro tvé oči
PRAHA - Už někdy od odpoledne nám nad domem lítá nejaká helikoptéra. V nepravidelných intervalech letí sem a za chvilku zase zpět. Jednou vysoko, jednou zase nízko. Něco jako nálety. Nejdřív jsem si myslel, že jdou po mě, ale jelikož jsem "čistej" tak to ze mě rychle spadlo. Pak jsem si říkal jestli z toho třeba nevyskáčou nějaký zakuklenci a obsadí nám něbo nějaký okolní dům, nebo tak, že by byla sranda, ale nakonec se nikdy moc nezdrží, takž nic extra. Dělá to ale strašnej kravál a nedá se v klidu poslouchat hudba.
 
Sobota - 25. červen 2005 - 19:04
něco pro tvé oči
PRAHA - Dnešní počasí (alespoň ze začátku) přálo a tak 2. ročník Pražský KARNEVAL proběhnul za identických podmínek jako v Riu. Bylo to super. Sice asi poněkud slabší obsazení, než v Riu, ale bylo to bezva. Chvilkama jsem si opravdu připadal jako tam. Nejkomičtější asi bylo, když jsem zvedal telefon v domění, že mě ten dotyčný uslyší a v tom okolo mě projížděl vůz s "brazilskými" bubeníky. Ten dotyčný mi snad i rozuměl a veřil, že vjsem v Riu, když se mě ptal: "Kde to seš proboha?" Jo bylo to prima. Strhli sebou celou prahu a s celým průvodem vozů šel průvod lidí. To je ono. Zablokovaná půlka Prahy. Stop, teď má přednost hudba, tanec, masky a alegorické vozy. Napříště by jich ale mohlo být víc, tak se to doufejme podaří.
 
Pátek - 24. červen 2005 - 11:08
něco pro tvé oči
PRAHA - Konečně jsem se dostal k tomu, abych dal na svůj web (Lazar.cz) ukázku grafické úpravy portfólia fotografií pro betside.com alias mou kamarádku Alžbětu Rubešovou. No možná se bude zdát, že tam moc práce není, ale dát dokupy nějakou jednoduchou grafickou podobu a přitom zachovat nějaký jednotný ráz s jejím webem a barvami, spojit to s 42 fotografiemi, které musí být perfektně připravené a to jak barevně, tak i vyretušované neduhy scanu filmů, nebyla zrovna hračka. No myslím, že se docela povedlo a ikdyž už brzy nebude aktuální a za chvilku dojde k realizaci nového portfólia, tohle se mi libí a to především fotky, ale i jako celek
 
Čtvrtek - 23. červen 2005 - 10:56
něco pro tvé oči
PRAHA - Hned po ránu jsem si udělal malou radost a podařilo se mi sehnat CD projektu MAGNETIK, který tvoří Moimir Papalescu (ano ten z Moimir Papalescu & The Nihilists) dále pak Peter Van Krbetz a SM24. Cédéčko je směsicí oldskool elektroniky, samplů, dechů a líbivích popovějších elektronických melodií. Inspirací od světoznámých Kraftwerk se netají, někde je možná až moc zřejmá. Třeba třetí skladba s názvem Messer Twist, jako kdyby vypadal z oka někomu z autorů vydavatelství SOLNZE records a to především Messer Chups či Messer für frau Müller. Na druhou stranu je to čerstvý projekt nového vydavatelství Manipulation Records a na české poměry velice zajímavé. Nemyslím si ale bohužel, že má šanci se více prosadit, jako už se povedlo Moimir Papalescu & The Nihilists. Ty jsou více přístupnější lidem a menším masám. Doufám, že bude i nějaký koncertík, to by mohl být mazec, kdyby do toho dali ještě nějaké projekce. Resumé: povedená deska.
 
Středa - 22. červen 2005 - 23:20
něco pro tvé oči
PRAHA - Ještě teď mi píská v uších a ještě nějaký ten den bude, protže tohle byl fakt nářez. Dnes to v Roxy praskalo ve švech a to díky The Mars Volta. Na pódium vyskákalo osm týpků a začala salva směsice zvuků s prvky elektroniky, ale především alternativní rock, občas prokládaný neuveřitelným hlasem a vyzpívanými áriemi. Délka písniček je opravdu úctyhodná a to i na jejich albech, ale tady byl alespoň víc prostor pro piána, kytary, saxofon, trubky atd. Taneční kreace zpěváka byly prostě originální stejně jako používání několika doplňkových "ruchadel", repráku a syntetizátor ve stylu 60.let značky. Kompletně tak trochu nezapomenutelný zážitek.

VIDEO: The Mars Volta (1:30 minut)
FOTOGALERIE: The Mars Volta (16 fotografií)
 
Úterý - 21. červen 2005 - 21:18
něco pro tvé oči
PRAHA - Už se to skoro nedalo vydržet. Mám závislost na hudbě a už jsem si prostě neco do uší pořídit musel. Rád jsem se nechal nakazit malinkým a stylovým přehrávačem m:robe a to když jsem měl před časem možnost si ho na pár dní "pochovat". Tím jsem tu touhu ještě víc přiživil a velice nerad jsem se loučil. Hned po odloučení jsem hledal jakým náhradníkem mezeru zaplácnu. Konkurenti mého "elegána" mi do oka tolik nepadly a tak to vyhrál zase m:robe. A je tu neskutečná spokojenost a blaho. Něco okolo 1200 pisniček a hlavně rychlá výměna oposlouchaných za nové mě dělá zase o něco šťastnějším. Ještě tam časem dodám nějaký texty k písnim a bude to komplet, ale na druhou stranu slyšet mě zpívat bych jen tak někomu nedoporučoval.
 
Pondělí - 20. červen 2005 - 22:26
něco pro tvé oči
PRAHA - Jen tak si jdu Ječnou a tu mě v chůzi zastaví tabule s nápisem o zpěvu Naďi Válové v místní restauraci od 19h. No kdo si nějak nemůže vzpomenout tak to byla tahle dáma. Ne že bych na SuperStar nějak se zájemem koukal, spíš jen sledovat trapnost našeho národa o pokus vybrat alespoň pár lidí kde by se alespoň z jednoho či dvou dalo něco udělat, aby lidi mohli šílet. Pár jmen mi však utkvělo a mezi nimi byla práve ona Naďa. Teď zpět k těm tabulím. No bylo tam sice napsáno i to, že je finalistka, což myslím, že byla spís semifinalistka, ale to už je jen detail. Podstatnější možná byla tabule hned vedle. Špekové knedlíky se zelím 55,-Kč a koprová omáčka za 60,-Kč. Děsivá představa. Až se půjdu zase někam najíst, tak budu muset víc koukat po cedulích, protože je tu možnost, že některý z 40 semifinalistů klesne tak, že mi půjde zazpívat k jídlu. Nevím jestli by mě to potěšilo. Na druhou stranu je možná lepší zpívat netuše někde po hospodách než mít své jediné a pyšně vydané CD u pracího prášku viz Zaňková z minulého kola.
 
Neděle - 19. červen 2005 - 20:20
něco pro tvé oči
Stráž pod Ralskem - Nikdy jsem si nějak neuvědomoval, že v naší republice těžíme uran, který když se dál obohacuje, tak je radioaktivní a slouži do elektráren nebo třeba do atomovek. Ve Stráži se kdysi těžilo taky. Respektive jsme údajně težili pro rusáky. Teď už těžba není nějak extra potřeba a tak se doly zakonzervovaly. Na dnešní procházce za uranovým pokladem po Stráži jsem si připadal jako ve hře. Ještě by na mě mohli občas vyskočit chlápci se samopalem a bylo by to kompletni. Vedle cest tam vede potrubí dlouhé několik kilometrů v několika řadách. Po pár metrech je občas bandaska na nějaký odpad, nevábné vůně, měřáky funkční a ukazující nějaká podivná čísla. Občas tu a tam to unikalo. Po x set metrech je vždy nějaká polorozpadlá plechovocihlová stavba napůl ponořená do vody s velkým válcovým zásobníkem. Všechno rezaté, shnilé dřevo pod nohama a mokré. Zato pod vodou. Prý tu v sezóně hodně rostou houby, ale žádnou krom pár minipíchavek jsem nenašel. Lesní jahody tu ale rostly. To bude možná tím, že to tam je všechno trochu radioaktivní, ale co s tím, jahůdky chutnaly.
 
Listování v dalších stranách záznamníku:
(řazeno po 30 záznamech na stránku od 20. března 2005)

« předchozí - 1 2 3 4 ... 77 78 79 80 81 82 83 - následující »  XML

© Copyright 2005-2018 - Všechna práva vyhrazena - záznamník.cz - webdesign od Lazar.cz
Šíření odkazu na tento záznamník je výslovně doporučeno a chváleno! Pánbů vám to oplať!
Kontakt: Ondřej Lazar Krynek