na hlavní stranu záznamník.cz
 
Sobota - 18. červen 2005 - 17:36
něco pro tvé oči
Liberec - Krásné počasí vybízelo k výletu. Meteorologům se to zase jednou povedlo a jsou pařáky jako blázen. Naskytla se příležitost strávit víkend ve Stráži pod Ralskem, takže to bylo jasný. Vypadnout z Prahy už fakt chělo. Dneska to bylo a je perný. Zámek Zákupy sice klasický svým vybavením (krom dobového výtahu) ale super zahrada. No to bude asi tím krásným počasím. Dal to byla nějaká jeskynní průrva, kde se snad i natáčel film cesta do pravěku. Teď jsem v Liberci. Trochu už to tu znám od doby Mistrovství světa ve skoku na lyžích, pěkný město. V létě o poznání hezčí. Jsou tu nějaký středovýký trhy a slavnosti takže to tu žije. Za chvilku mě ještě čeká ještěd a pak zkolabuju do postele, jestli tam dojdu.
 
Pátek - 17. červen 2005 - 16:38
něco pro tvé oči
PRAHA - Před přibližně týdnem jsme v novinovým stánku uviděl wildblok, na chvilku jsem se zamyslel, a přerušil spech kvůli třináctce u názvu. A skutečně to bylo tak. Byl to starý dobrý blok v "divokém" balení a u něj dokonce nějaký mix. Koupě byla jasná. CD jsem doma několikrát s nadšením oposlouchal dokola, ale přes práci nebyl čas se do wildbloku mrknout. Až včera odpoledne jsem se začetl a zkousnul pulku jedním hltem. Zase starý dobrý blok. Super papír, super fotky, zajímavé články a taky "super". Ale jooooo. Uměrná. Dneska jsem dokousal krom pár stran zbytek. Dobré, dobré, dobré to je.
 
Čtvrtek - 16. červen 2005 - 15:52
něco pro tvé oči
PRAHA - Tak na tomhle jsem strávil kus života. Někde jsem na to našel odkaz a už se od toho nehnul. Tenhle projekt čtyř dost kreativních mozků ve mě vzbudil největší respekt. Mluvím tu o projektu 99ROOMS. Hororově vyhlížející směsice fotografií, malby, flashových animací a k nim výtečně pasujících zvuků. Celé to má skvělý nápad a pokud budete mít čas určitě se dostaňte až do té 99. Stojí to za to. Potvrzuje to třeba to, že to přiblížně za 14 dnů vidělo cca 1.3 milionu návštěvníků. doufám, že to dostane alespoň nějaké prestižní ocenění.
 
Středa - 15. červen 2005 - 23:50
něco pro tvé oči
PRAHA - Poklidně si tvořím a pracuju a v tu mě něco svědí na ruce. Podívám se a co nevidím. Má poklidně se soutředěná a pracující ruka, pohodlně uložená na myši má návštěvu. Nějaký hmyzák, sající krev, ano komár, si usmyslel, že nevydrží až půjdu spát a pěkně si na mě pochutná. Jen se hnu už je pryč. Nevšímám si toho, ale svědí to. Dopadá to velkým rudým pupenem. Mám chuť vraždit, rozsvěcím všechna světla v pokojí a hledám. Jen co najdu narušitele a vhodný předmět pro osudný úder, vyšplhám se do výšin, on uletí neznámo kam. Jsou čím dál tím inteligentnější. Zřejmě znaven a přesycen mou šlechtickou krví daleko nedoletí a usedá opodál. Pronásleduji ho. Snaží se opět uprchnout, ale to ho ještě za letu srážím rafinovaným úderem k zemi, kde je jeho cesta u konce. Památka mi ale zůstane nejméně do rána.
 
Úterý - 14. červen 2005 - 23:37
něco pro tvé oči
PRAHA - Asi na mě někdo něco prsknul a tak když už léky nalezené doma zdá se nepomáhají, musel jsem vyrazit do lékarny pokoupit trochu toho "zboží". Zavítal jsem na Andělu do lékárny v Novém Smíchově. Uvítala mě fronta skoro až ke dveřím. Jak jsem se opět přesvědčil, tak lidi nekoukají pod nohy a už vůbec se nerespektují. Nic zvláštního. Jde o diskrétní vzdálenost. Je to jako v bance. Nikdo to v žádné lékárně nedodržuje. Je to děs. Když jsem se dostal do míst cca 1,5 metru (na značku :-)) před pultem a nechal frontu předemnou ustoupit do posledního člověka tak, že už tam byl jen jeden človek, který byl právě obsluhován, tak paní za mnou to nevydržela a zeptala se mě jestli čekám. Ukázal jsem jen na podlahu, kde se blyštil nápis jako kráva a pochopila. Podotkunul jsem jí jen, že je to jak v bance. A to nebylo poprvé, občas mě lidi i předbíhají. Neuveřitelné. A pak, když jim vynadám tak se alespoň zastydí. Těhlech věcí na podlahách je málo, ze tří přepážek byl jen u jedné, ale což lidi to stejně nerespektují. Nevím jak by Vám bylo příjemné kdyby jste si šli koupit třeba těhotenský test nebo cokoliv choulostivého a do ucha vám funěl kdokoliv. Myslím, že tohle je daleko citlivější než u bankomatů a přepážek na poště. No nakonec jsem koupil Modafen, snad to zabere. Nenávidím cpát se práškama, ale teď zdraví potřebuju.
 
Pondělí - 13. červen 2005 - 13:27
něco pro tvé oči
PRAHA - Pod velice příjemným kódový názvem Acrylic vydal softwarový gigant Microsoft program, který by měl konkurovat Photoshopu a Illustratoru zároveň. Zalogoval jsem se do Microsoft Passport a stáhnul beta verzi s omezeným trváním. Nainstaloval a okamžitě se zklamal. Po grafické stránce to nedosahuje Photoshopu a Illustratoru ani po kotníky, po stránce uživatelské je to nepřehledné a mě jako člověku zvyklému na produkty Adobe naprosto nefunkční. Snažím se v tom něco udělat, ale marně. Úvidíme co z toho nakonec vznikne, ale tohle mi nesvědčí. Jedině, že by to dávali zdarma a to bych to za investice do Adobe asi vyměnil, ale takhle nevím nevím. Možná je trochu problém v tom, že už je trochu pozdě. Photoshop a Illustrator jsou na tokové úrovni, že dohánět jejich vývoj bude těžké. Sice tam je údajně pár příjemností jako, že to podporuje formáty od Adobe a že umí ukládat přímo do PDF, ale to ukáže až čas jak to bude s podporou. Hlavně Microsoft chce konkurovat formátu PDF od Adobe vlastním formátem Metro, takže už vidím jak se budou navzájem omezovat a bude z toho akorát zmatek. Microsoft, má ale navrch a to v podobě instalace Windows "cokoliv" na drtivé většině počítačů na světě.
 
Neděle - 12. červen 2005 - 23:45
něco pro tvé oči
DOBRUŠKA - Po cestě z včerejší oslavy jsem nemohl vynechat další část příbuzenstva. Navštivil jsem tak především rodný kraj, kde se to v okolí hemží samými architektonickými skvosty a památkami. Tak třeba nedlaké Dobruška. Vždycky, když jsem jel okolo, po tomhle kostelíku se hřbitovem jsem jen tak pokukoval, vypadal zachovale a opraveně a teď byla ta příležitost. Fakt krása. I v domě F.L.Věka jsem byl naposledy se školou. Vstupné 5,-Kč mě dostalo. Hezké městečko. Nejvíc si z něj jako malé dítko pamatuju bazén, tam jsme jezdily každý pátek na plavnání. Tam nám dávali do těla.
 
Sobota - 11. červen 2005 - 23:15
něco pro tvé oči
ADRŠPACH - Bezproblémová cesta krásnou českou krajinou mě zavedla do Adršpachu, kde se sešlo celé velké příbuzenstvo z jedné mé rodinné strany. Spousta lidí. Bylo to bezva zase skoro po roce vidět známé rodinné tváře. Samozřejmě mě lákali i skály. Počasí se měnilo z minuty na minutu, ale teď k večeru je klid a venku fakt hezky. Klidně bych i teď někam vyrazil. Možná to nebude ono. Včera se tu prý při lezeni na nějakou přízemní skálu zabila nějaká turistka. Šel jsem okolo. Docela děs. Adršpašský lom. Krásný jako vždy. Škoda že nebylo počasí na koupání.
 
Pátek - 10. červen 2005 - 23:49
něco pro tvé oči
PRAHA - Už to jsou staříci, ale stále s celkem mladou vizáží, ale o to vůbec nejde. Duran Duran přijeli do prahy a i když je to sladší odvar, musel jsem to vidět. Nezklamali. Natlučená hala je za to po právu odměnila. Byl to famózní výkon. Živá šou, skvělé kytary a hlavně zpěv. Ten tomu dal fakt šťávu. Dali tam samozřejmě i staré osvědčené hitovky a s těmi z nového alba Astronaut to bylo asi půl na půl. Místa u pódia se mnohokrát vyplatily. Z koncertu jsem tak po hodině a půl trvajícím vystoupení odcházel příjemně překvapen a hlavně spokojen.

FOTOGALERIE: Duran Duran (23 fotografií)
 
Čtvrtek - 09. červen 2005 - 21:14
něco pro tvé oči
PRAHA - Nerad štvu lidi, ale dneska se mi to povedlo opravdu nechtěně. Můj osobní kadeřník (spíš asi nejlepší člověk, který mě vždycky na hlavě udělá to co si přeju) to dneska odnesl e vší parádou. Posledních pár dní zkouším trochu eperimenty s tužidlama a tak na tu hlavu padají kombinace vosk, gel od jednoho výrobce, gel od druhého výrobce a zase další vosk či lak. Vlasy se na to tváří dobře, ale ani kilama šampónu to nejde dolů všechno. Ikdyž mi to dneska umyl, stejně si zalepil všechny (6 nástrojů) co na mě používal. Jeho usměvný výraz (když jsem přišel) se po chvili proměnil v na***** když jsem odcházel, teda spiš prachal, abych nedostal nůžkama do zad. Nesparavilo to ani tučnejší dýžko než obvykle. Asi trochu uberu.
 
Středa - 08. červen 2005 - 15:03
něco pro tvé oči
PRAHA - Na vysokou školu se dnes dostane kde kdo, horší už je se tam udržet. Dnes jsem se byl podívat na "výstavu" mladých talentů na ČVUT - Fakutla Stavební a to nejen proto, že by dnes světoznámě proslulý architekt Frank Lloyd Wright oslavil 138 narozeniny. Jeho architektura byla prokroková a napřed hned o několik generací. I na oné výstavě se dali nalézt věci co z něho návrhů architektury vychází. Když by se oddělilo zrno od plev rozhodně by se našlo několi velice talentovaných jedninců, kteří mají velký potenciál. Bohužel dodělat vysoukou školu, což je jen jeden stupínek, k tomu aby už mohly být práce někde i vidět, není jednoduché a rozhodně to není jen o kreativním tvoření. Bohužel. Nechť vás provází síla, řekl by malý "zelenáč" ze Star Wars.
 
Úterý - 07. červen 2005 - 21:23
něco pro tvé oči
PRAHA - Podpořil jsem nadnárodní společnost a investoval do blýskavého klenotu. První fotku jsem s ním udělal až doma. Je trochu neostrá, ale to musím doladit, až se v něm vyznám. Celou cestu k domovu jsem si pročítal manuál. Teda spíš jsem se prokousával upozorněními a varováním, kterým je věnováno okolo 10 stran na úvod. Celkem má 190 stran, malá kniha. Ale jsem rád, že vím, že když bude z přístroje vycházet kouř či zápach, tak že ho mám vypnout. Nemám přístrojem nikoho samovolně udeřit. Nemám přístroj použivat moc dlouho, jestliže mám citlivější pleť. Jako zlatý hřeb se tam dočtete: "Během nabíjení jsou slyšet zvuky. Nejedná se o chybnou funkci." No rádio to asi nebude a asi ani žádná cool music, ale snad mě to v noci nebude rušit spánek.
 
Pondělí - 06. červen 2005 - 10:38
něco pro tvé oči
PRAHA - Sice je venku docela hnusně, ale to mi nezabrání oslavit moji americkou plnoletost. Nojo, zase o rok starší. Už mám fotky z nemocnice a tak je viz dole přidávám k příspěvkům z těch dnů. Večer proběhla velice příjemná večeře v rodiném kruhu. Opět jsem si dal v Jelení medailonky v ořechovém těstíčku s brusinkovou omáčkou. Moje oblíbené a pravidelné jídlo v Pravěku. Samozřejmě nesmělo chybět legendární pivečko Hoegaarden, které je opravdu znamenité (nechci znít jako pivař, ale je to tak).
 
Neděle - 05. červen 2005 - 11:19
něco pro tvé oči
PRAHA - Vlastně už dneska jsem byl v Langhans Galerii na výstavě Nazar - fotografie z arabského světa. Zprvu trochu k budově. Krása. Nikdy jsem o domu a ateliérech pana Langhanse moc neslyšel, ale poté co dědicové nechali celý dům zrekonstruovat a v části domu se objevilo centrum FotoŠkoda tak jsem si tento objekt konečně trochu uvědomil. Pan Langhans velký fotograf předválečné doby. Jeden z nejvýznamnějších té doby. Fotil státníky, hudebníky a prostě slavné. Tam za budovou ve Vodičkově měl i další "baráček" kde měl fotoateliér a komory. Teď je z toho právě ona fotogalerie. Stojí za to vidět což ten objekt. Krásně decentně zreknstuované. No dál. Výstava v pohodě. Žádný úžas, dost autorů. Některé fotky hodně dobré a kvalitní, jiné nic extra, ale celkem dobré, některé fotky docela dost zajímavé, možná víc ty popisky k nim, že člověk vidí jak tam žijí a že je rád kde je a co má, nebo nemá.
 
Sobota - 04. červen 2005 - 23:23
něco pro tvé oči
PRAHA - Super. Konečně život a ne málo. Vycházku jsem využil na festival Semtex Culture. Zprvu se trochu nedařilo počasí, který se nakonec změnilo v krásný slunečný den v areálu koupaliště na Slávii. Trochu jsem prošvihnul DJe Wiche, ale jinak 100 stupňů, Iva Frulingová, Moimir Papalescu & The Nihilists, MIG 21, Sunshine a na záveř Monkey Business. Totální nářez předvedli Sunshine. Snad jedno z nejlepších vystoupení co jsem viděl. Kay si to tam fakt užival. Moimir Papalescu & The Nihilist se taky ukázali v tom nejlepším světle a dali tam i jednu novinku, kterou už jsem trochu znal z Brna. Sonja, jejich zpěvačka je fakt božská! Skvělá show. Monkey Business pokřtili novou desku Kiss me on my Ego, která už se mi otáčí v mechanice a zní celým bytem. Na závěr mi do zad svitil ohňostroj. Pohoda den.
 
Pátek - 03. červen 2005 - 20:15
něco pro tvé oči
PRAHA - Dneska jsem byl na kontrole s očima a dle lékařů se operace víceméně zdařila a dál už to nemá cenu opravovat. Já to poznam asi nejlíp a je to fakt, nový zrak. Zase mě testovali jako kdybych umíral. Vláčeli mě od jednoho přístroje k druhému. Užasná to technoka, párkrát kouknete na nějakou hvězdičku a ta vyplivne papírek a na něm asi 3000 čísel. Super technika. Možná by mohli po chodbách sundat ty obrazy a nákresy všech možnách očních chorob a nemocí. Zaprve to je docela znervozňující když tam je polovina lidí v čekárně skoro slepá a sami nevedi co jim je a zadruhý koukat se co se ti může stát s očima je fakt divný. To je jako kdyby dali k čekárně na RTG fotky z operací srdce. No nic. Jěště by se mohl ten steh nejak ztratit a bylo by to uplně prima. Ale já ho vykapu šmejda. Už mám vycházky. Hurá!
 
Čtvrtek - 02. červen 2005 - 13:53
něco pro tvé oči
PRAHA - Vzhledem k tomu, že připravovaný web aquafit.cz je v konečné fázi testování a bude velice brzy spuštěn (na což se už neuveřitelným způsobem těším), dovolil jsem si na svoje stránky - Lazar.cz - přidat do "ostatních" referencí logo, pro výše zmiňovaný aquafit. V logu jsem se snažil zkombinovat prvky aqua-aerobicu a fitness, přidat trochu vzdušnosti, volnosti a pohody.
 
Středa - 01. červen 2005 - 12:55
něco pro tvé oči
PRAHA - Před malou chvilkou se mi podařilo udělat na Krynek.com update nových děl. V galerii roku 2005 přibylo 7 novinek. Ty nové akvarely mě opět nějakým způsobem dostaly. Nemyslím si, že by můj obdiv byl způsoben tím, že jde o mého otce, spíš ty díla tak nějak obdivuju. Taková ta lehkost co z těch akvarelů vyzařuje.
 
Úterý - 31. květen 2005 - 22:10
něco pro tvé oči
PRAHA - Občas jsem si začal říkat, jestli comeback 60. a 70. let nezničí elektronickou scénu. Né že bych byl zastánce hrůz jako techno, house a jim podobní, ale decentní a promyšlenou elektroniku a některé nevýplachoidní odnože prostě žeru. No uvidím jak to bude s návštěvností na hvězdách jako Underworld (neznám jejich oficiální web, ten co mely ve spolupráci s V2 a JBO už není funkční). Röyksopp mě už albem Melody A.M. maximálně potěšili a po čase dokonce tak trochu i zlidověly jejich vysoké tóny, ale tímhle novým albem mě absolutně odrovnaly. Tedy jenom z části. Objevuju to tak nejak po kouskách, ale tu a tam je je to prostě nářez. Podobá se to snad všemu co znám, ale je tam i kus něčeho nového, neotřelého. Snad se to album ve finále prostě vydaří.
 
Pondělí - 30. květen 2005 - 23:09
něco pro tvé oči
PRAHA - Hnusné dusné vedro vystřídal déšť takového rázu, že jsem nestačil zavírat okna. Když se odvalil potok, v která se promenila k domu přílehající cesta, zavonělo to. Vzhledem k tomu, že prší ještě teď, tak tu a tam se pohnou žaluzie a k mému od fotografických chemikálií zkaženému nosu se dostaně libá vůně. Nepravidelně. Na chvilky. Snažím se si vzpomenou jako co to voní. Možná jako čerstvý meruňkový jogurt? Nebo že by Brise Electric After the Rain, vůně do každého domova. Ne bude to čerstvě zmoklý meruňkový strom pod mými okny. Každopádně moje vlastní neelektrická vůně snad bude konkurovat instatní elektrice ještě nějakou dobu. Minimálně do roku 2189 kdy si do zásuvky zasuneme třeba vůni moř, na oči si dáme digi brýle, zapneme horské slunce 8 generace a budeme se kochat krajinou. Hmmmm... už zase ta vůně... to mám rád, lepší než alergické rudé oči a plný nos.
 
Neděle - 29. květen 2005 - 23:50
něco pro tvé oči
PRAHA - Po hrůze jako je Česko hledá SuperStar, jsem si potřeboval poopravit chuť něčím výživnějším. Tu náhle na mě na nějakém grafickém webu zamrkala reklama na časopis COMPUTER arts. Tu náhle se mi v hlavě otevřelo to občasné listování v časopisech po našich supermarketech, kde tenhle časopis byl vždy jediným. Nikdy jsme si neodvážil za něj dát cenu blížící se pěti stům korunám. Na webu mě moc nepotěšili. Pro Evropu stojí 9 liber. Cenu chápu, ale furt je to moc. Našel jsem podobná časopis DIGIT, který cenu trochu sráží, ale pořád je to moc. Krom jedno ruského, kde nerozumím asi písmenku, jsem zdarma nic neobjevil a tak budu hledat dál. Český Pixel, už pro mě delší dobu není, 3D jsem radši částečně vzdal a koupit si střižnu za 200 tisíc taky nehodlám. Alespoň poznávám pravý smysl formátu pdf. Ten je spolu s eBook seslán z nebe. Každopádně už ty weby patřící k tomu čtení jsou dost cool a dá se na nich nají dost zajímavostí a tak nasávám.
 
Sobota - 28. květen 2005 - 18:00
něco pro tvé oči
PRAHA - Dneska se udělalo opravdu krásně! Pravý čas vyrazit k vodě. Jelikož ještě nějak nemůžu, tak alespoň v jiné podobě. Po x letech jsem si dovolil zahrát si lodě. Taková ta klasická hra, co se hraje na čtverečkovaném papíře. Už jsem to skoro zapoměl, ale pamatuju, jak jsem se svým stýčkem hrával velké namořní bitvy. Technika už trochu postoupila a doma se nám někde vzadu ve skříni válely Schiffe Versenken od Berlínské firmy Smidt Spiele - lodě modernější, plastové, skladné a přenosné. Nic to ale neměnilo na tom, že se na mě přilepila smůla a prohrál jsem svou jednou bitvu. Takhle bych to ve válce moc daleko nedotáh. Na netu jsem ale našel docela povedený lodě pro jednoho. Tam se mi ale zvítězit povedlo hned napoprvé (víckrát jsem ani nehrál).
 
Pátek - 27. květen 2005 - 19:58
něco pro tvé oči
PRAHA - Vzhledem k tomu, že televize je skoro to jediný co v pohodě zvládám sledovat bez obtíží, nemohl jsem si nevšimnout, že v některých reklamách Eurotel (údajně největší operátor v zemi) změnil svoje logo. Změna se spíš rovná úpravě. Sami asi změnu moc nepoznáváte, ona se taky nestala žádná zásadní. Pánové designéři se tak trochu chtějí přiblížit trendu 3D log, který se nastartoval někdy před rokem. Trochu pozdě. Druhej problém vidím v plastyčnosti jenom toho camfrňousu. Je to celý takový divný a přepadává to doprava a je to kontrastně divný. Další problém je už dávno známej. Obrácený NIKE logo nad docela hezkým písmem. Já myslím, že takhle velkej operátor, kterej z lidí nechutně škube peníze by si mohl nechat udělat něco pořádnýho.

PS: Jsem možná trochu zaujatej, protože mám Oskara. Nebavilo mě platit 3,-Kč za 1 SMS a tak jsem radši přešel. Popravdě Oskarovo logo je zase uplně stejný jako logo Hasbro.
 
Čtvrtek - 26. květen 2005 - 18:07
něco pro tvé oči
PRAHA - Omlouvám se všem slabším povahám, ale tohle je realita a to je vidět jenom část. Prostě moje kukadlo. Takhle krasně teď vypadám. Operace se pravděpodobně zdařila, ale na konečný verdikt si počkám do příštího pátku. Bolí to. Ne že bych byl nějaká bábovka, ale mužu koukat jen do dopředu, jakýkoliv pohyb okem do stran vyvolává pocít ostrého vpádu barbarů. Kapky co jsem dostal jsou jako meče a to je kapu 5x denně. Ale už to mám za sebou. V klidu domova. O PC si můžu nechat jenom zdát. Naštěstí mě asi zachrání hudba a MTV, protože si i něco číst je téměř nemožné.
 
Středa - 25. květen 2005 - 17:00
něco pro tvé oči
PRAHA - Po tom všem, čím mě nadopovali, ani nebylo divu, že skoro celý den spím. Ve 13 hodin si pro mne přijeli, dali mi další umtvovák a už jsem se vezl. V polospánku, v polosnu... jen světla nade mnou, když mě vezli na sál. Přímo na stůl jsem si ještě lehl sám. Napojili mi srdce, dali něco na tlak a zavedli jehlu do ruky. Mám prý tlustou kůži. Poté mi jen přidávali gramy do žíly. Vidím ostrá světla a byl jsem mimo. Teď se probouzím jako Žižka. Bolí to jako ďas...
 
Úterý - 24. květen 2005 - 19:28
něco pro tvé oči
PRAHA - Vypadá to tu jako v nemocnici, jak jinak. Dlouhé chodby, ticho, sestry, občasný hluk sanitek. Všude visí obrazy očních vad, už na mě doléhá deprese. Nebude to tím, že ležím na dvoulůžkovém pokoji s téměř stoletým pánem (skoro nevidí ani neslyší), ale spíše tím, že nemohu nikam... trochu vězení! Prošel jsem vyšetřeními na několika přístrojích a samotné doktorky váhavě dopsaly moji kartu. Dostal jsem čtyři role obvazů, teploměr a erární košili. Celkem luxus. Zítra dopoledne mě to čeká...
 
Pondělí - 23. květen 2005 - 21:11
něco pro tvé oči
PRAHA - Nějak jsem si to celou dobu nepčřipouštěl a říkal jsem si, že je to daleko a najdnou je to tu. Ne, že bych chtěl ctít své prostřední jméno a být Lazar, ale já si to nevymyslel a jiné řešení prostě asi nezbývalo. Ráno nastupuju do nemocnice, kde ve středu podstoupím operaci oka a strávim tam několik dní. Už jen napsat to mě děsí. Zbalil jsem si batoh jako na školu v přírodě. Nevím proč jsem si vzal tolik čtiva, když stejně nebudu nějakou dobu vidět, ale pro jistotu. Všechno se rázem zastavuje, všechno od rána stojí, všechny projekty, všechna zábava, všechno... a začíná jiný režim. Naštěstí jsem po dlouhých úvahách přišel na způsob jak do blogu dál přispívat každý den a taky se o to pokusím a podělím se čerstvé zážitky. Tak snad se tu co nejdříve uvidíme. Tak zdravému zraku zdar.... :-|.

PS: Nevím jak dlouho budu v neschopnosti a tak už uveřejňuju nový design blogu na další měsíc, snad se bude líbit. Komentáře na něj si tady asi chvilku nepřečtu, ale na mobilu budu určitě ;-).
 
Neděle - 22. květen 2005 - 23:57
něco pro tvé oči
PRAHA - Naštěstí jsem se ještě předtím, než jsem uplně zešílel z dělání kaskádových stylů pro jeden připravovaný web (zatím nic neprozradim), domluvil s Bety, Koudym a dalšími a vyrazili jsme na pivko. Malá sešlost to sice byla, ale pohodička. Bety se čerstvě vrátila z Barcelony a Koudy ze sprchy a tak bylo o čem mluvit. Cestou zpět domů jsme se dali přes Čechův most. Myslel jsem, že po opravě a předělání světel nějak zmizeli, ale byly tam. Fuj. hrozný, velký, obrovský pavouci na jestě větších sítích. Všude. Celý most, plné zábradlí, zastávky. Malá arachnofobie. Uáááá.
 
Sobota - 21. květen 2005 - 23:31
něco pro tvé oči
PRAHA - Cestou do centra hravého bydlení (docela zajímavý slogánek), IKEA, jsem si samozřejmě musel koupit neco na sebe, jak už to bývá zvykem, když člověk někam jede a jen tak se někde podívá. No IKEA se nám po Praze nějak namnožila ale Zličínová klasika je klasika. Mě nějak přijde že tam mají to samé, stejný vlevo, stejny v pravo, občas trochu až galerijní výstavní kousek viz třeba vzory koberců a tak. Vzhledné, vkusné, když se z toho vybere tak to celkem lahodí oku. Celé to pokochání nebylo "zadarmo"! Po cestě zpět si na mě při rozjíždění metra přisedla taková stará paní (raději slušně řečeno). No síla. Myslel jsem, že mě nezbyla ani půlka, ale naštěstí jsem se mohl ještě nadechnout. Paní byla asi v dobrém rozmaru a neopoměla připomenout, že váží pěkných 100 kilo. No byl jsem velice rád, že jsem se dozvěděl co na mě přistálo.
 
Pátek - 20. květen 2005 - 22:36
něco pro tvé oči
PRAHA - Sice jsem nešel na celosvětovou premiéru STAR WARS díl třetí hned první den jednu minutu po půlnoci jako skalní fanoušek, ale až dnes, den poté. Bylo narváno, ikdyž sem tam se nějaké to volné místo našlo. No nějak nevím jestli to shodit nebo vyzdvihnout, ale bylo to zajímavé. Tak trochu už se mi pospojovali zbylých 5 dílů a mám v tom jasno. Některé momenty byly víc než komické. Asi se george nechal inspirovat mocí telenovel, ale rozhovory typu: Co se děje? (hlavní hrdina se v noci probudil) Zdál se mi hrozný sen. (odpovídá) Jaký? (samozřejmý dotaz) Že zemřeš! (odvětí) Neboj, nezemřu. (ujišťuje) atd. Přikládám to ale snad jen dabingu. Závěr docela zajímavý. Uprostřed konečně daly prostor robotům, kteří i vtipkují, což je fakt dobrý! Teď už se těším jen na trojrozměrnou verzi všech dílů, která má přijít cca za dva roky a taky na seriál, který poběží v našich TV (nevím zajím jaké).
 
Listování v dalších stranách záznamníku:
(řazeno po 30 záznamech na stránku od 20. března 2005)

« předchozí - 1 2 3 4 ... 78 79 80 81 82 83 - následující »  XML

© Copyright 2005-2018 - Všechna práva vyhrazena - záznamník.cz - webdesign od Lazar.cz
Šíření odkazu na tento záznamník je výslovně doporučeno a chváleno! Pánbů vám to oplať!
Kontakt: Ondřej Lazar Krynek