na hlavní stranu záznamník.cz
 
Středa - 20. duben 2005 - 17:17
něco pro tvé oči
PRAHA - Povydatném a chutném obědě a vleklé poradě jsme zapili šefredaktorovo výročí narozenin. Dobré víno, šampaňské a různé pochutiny zpříjemnili pracovní dobu téměř každému.

Odpoledne jsem se samozřejmě nevyhnul krištůfkům, kterých bylo po Praze opravdu požehnaně. Po jedné ostré zatáčce kousek za hradem mi mávala sympatická slečna. Moc příjemná idilka, až na to že byla celá v uniformě a mávala na mě plácačkou (asi abych ji lip viděl). No a ta vesta ji moc neslušela. Naštěstí vše v pořádku, krom toho, že jsem zaboha asi 5 minut nemohl najít řidičák :-)
 
Úterý - 19. duben 2005 - 23:57
něco pro tvé oči
PRAHA - Dnešné večer jsem po dlouhé době zasednul k hraní her. Nové PC jsem potřeboval prubnout a tak to došlo do stadia, kdy na něm zkouším kde jakou známou počítačovou hru. Volba padla na Doom 3 (demo verze samozřejmě). Celkem překvapující, hruzu nahánějící prostředí, občas někomu vystřelit mozek, no nevím nic extra, asi ze mě masový vrah nebude (a to jsem v mládí tolik chtěl). ;-) Škoda, že jen tu příjemnou atmosféru, decentního strachu z hrůzy naruší okolní skejťáci co zevlují po štrýtu a zvuk jejich koleček dělá rámus jako dobře zašlá motorová pila a v neposlední řadě hláška typu: Tohle je demoverze! Zaplať a hraj dál! Příjemné na dobrou noc!
 
Pondělí - 18. duben 2005 - 14:52
něco pro tvé oči
PRAHA - Dnes už se můžeme cítí bezpečně i ze vzduchu. Na letiště v Čáslavi dnes dosedli první stíhačky lidově zkrácené pod název Gripen. Stát jich pár koupil za 20miliard korun. Nedá mi to nesrovnat je s mým oblíbeným Grip Pen k mému tabletu od společnosti Wacom. Můj Grip pen je určitě levnější, nekoroduje vlivenm počasi, pravda sic brzy stárne, ale to co jim vytvořím určitě vydrží déle, než pár vzdušných čar za těmito mohutnými troji. ;-)

Nevím zda dobrá či špatná zpráva. Společnost Adobe Systems koupila za 3.4 miliardy dolarů společnost Macromedia proslulá pro mě především formátem PDF a technologií Flash. Asi to je dobře, teď už nebudu řešit neustálé problémy s podporou formátů a koupím si balík produktů, které budu potřebovat a vše spolu bude bezproblémů komunikovat. To je ale asi ještě nemoc vzdálená budoucnost.
 
Neděle - 17. duben 2005 - 23:53
něco pro tvé oči
PRAHA - Dnes jsem aktualizoval kamošovi jeho web a vkládal tam další akci Feed the Ears: REPOLUTION co se bude konat 7.5. tradičně v Matrixu. Tyhle mejdany maji fakt super originalní názvy, to se ostatně můžete přesvědčit v sekci akce. Nějak mi to říká, že už bych se na něco podobnýho měl taky vydat, když už jsem do toho tak trochu zatažen, tak abych viděl pro co vubec dělám, tak to snad vyjde. Jinak ty plakáty co on sám KOSA dělá, tak se mi zdají čím dál lepší.
 
Sobota - 16. duben 2005 - 23:43
něco pro tvé oči
PRAHA - Právě jsem se vrátil z kina, z filmu Pád třetí říše. Nějak nevím co na to říct. Besprostředně po tomhle "zážitku" mám silně smíšené pocity. Než jsem šel do kina, měl jsem trochu strách, protože se mi to zdá jako příliš velké sousto na jedne film a představení mase lidí, ale dopadlo to v celku dobře. Některé až naturalistické záběry bych možná i vynechal, ale asi to tam patří. Nejvyšší doporučení. PS: němčinu už nechci slyšet několik let :-)
 
Pátek - 15. duben 2005 - 23:51
něco pro tvé oči
PRAHA - Právě teď dávají v televizi Total Recall, užasný sci-fi film v hlavní roli s Arnoldem Schwarzeneggerem (to ještě neměl nadváhu :-)). Nestačím se divit. Tohle byl film, na který jsem koukal jako "malé" dítě s vizí jak to asi bude za 10 - 20 let vypadat a jak si koupime výlet na druhý konec sluneční soustavy. Mars bude už out a in bude jezdit do skleníkových stanu na planetu Pluto. No trochu naivní, pravda. Ale co ten film? Je z roku 1990, což je celkem nedávno a vize budoucnosti scénáristů a tvurco je opravdu užasná! Všechno je tak trochu naivní a přitom neuveřitelný! Nejvic mě tam dostaly auta! Ve filmu jezdí normálne po asfaltu a jejich vzhled je silně kubistický! Další minimalistický. Na obrázku si všiměte, ve vnitř mají 3 černobílé (spíš modročerné) obrazovky, no prostě celé je to umělecký skvost. Na druhou stranu na to ze se to udajně odehrává v roce 2070 už ve filmu vystupuje dost vynálezů jaké jsme už dávno vynalezli. Kdo si na film moc nevzpomíná tak tady je odkaz přímo na info o fílmu na fun stránkách věnovaných samotnému Schwarzeneggerovi. :-(
 
Čtvrtek - 14. duben 2005 - 12:27
něco pro tvé oči
PRAHA - Kniha Železnice ve fotografii mě naprosto dostala! Kniha Jana Kaplického z roku 1974 vyšla ze Státní tiskárny (závod 1) ;-) v nákladu 20 000 výtisků. Jde o vydání, které obsahu především úžasné fotografie a u nich jsou popisky ve čtyřech "světových" jazycích - ruština (ta nesmí samozřejmě chybět), čeština, němčina a pozor i angličtina. Fotky jsou to hlavní a to co mě dostávalo na kolena. Fotky typu lokomotiva s rudou hvězdou na čele, radostný mávající průvodčí nebo středisko spojů řídící výhybky, no prostě sekec mazec.

Hlavně mi to připomělo, že bych se už měl konečně zajít podívat na ten Propagandistický-komunistický plakát, když už tu výstavu prodloužili.
 
Středa - 13. duben 2005 - 23:32
něco pro tvé oči
PRAHA - Pro mě předtím poněkud né moc známé, ikdyž název trochu připomínající cosi velkého, ale povědomé. Když jsem uslyšel nějakou tu písničku, včetně té co mi konečně připoměla to co už nějaký ten pátek znám z nějakého rádia, řekl jsem si: "No tak uidíme, když už tu jsou až z daleké ameriky, tak to prubnu!". No a byl jsem v celku překvapen, zaskočen, udiven, ohromen, zastrašen a prostě vše dohromady. Skupina The Blood Brothers dnes vystoupila v Roxy. Předkapelu dělali White Circle Crime Club což nebylo vubeč špatný. No samotní Blood Brothers se fakt rozjeli. Nejvíc mě dostal kytarista na své elektropiano, to uměl podat dost slušně a samozřejmě dva zpěvací, odemne pracovbně nazvaní Pišta a Pišťa. Prostě to byl nařez, :-) občas neco klidnějšího co se dalo poslouchat, ale v ostatních případech směsice nic neříkajícího hluku. Každopádně oba (především oni) zpěváci, važící dohromady jako jeden průměrný čech, si na tom dost ulítavají!
 
Úterý - 12. duben 2005 - 22:31
něco pro tvé oči
PRAHA - Konečně jsem se odhodlal. Už se to nedalo jinak řešit. Windows mi přišly spiš jako vir než jako operační systém a všechny výrobce software i hardware jsem posílal do pekel, protože se ta stará šedá bedna prostě občas rozhodla, že si něco z toho disku smaže nebo ani nenaběhne a já s tím prostě nic nenadělal. Teď už je tu konečně její nástupce. Elegantně černá s nádechem do modra v jistých partiích. Snad už to bude lepší a budu se jen těšit z každého výtvoru a ne si lámat hlavu jak zachránit ta data co tam snad ještě před chvili byla. Hned z té práce mám lepší pocit, když tu jen přebíhá jedna aplikace za druhou a ta bednička se u toho ani nezapotí! ;-)
 
Pondělí - 11. duben 2005 - 21:56
něco pro tvé oči
PRAHA - Pod tímhle podivuhodným názvem se v jeho třetí nově otevřené verzi objevil další unikátní svět. Conclave Obscurum pro mě byl vždy velkou inspirací, ale tahle verze je vrchol. Nejen obsah, ale i prezentační ztvárnění, kterým obsah podává. Minulá verze, laděná do černa, na mě působila moc temně a zarověň mě ohromovala svou atmosférou kterou černá dodavala. Říkal jsem si jak neznalí dlouho vydrží a neutečou? Tahle verze je ale něco jiného, tohle je prostě 100% s x hvězdičkama. Dejte si tu práci a proklikejte se celým obsahem, stojí to zato. Ať žije Faust :-) v ruském podání!
 
Neděle - 10. duben 2005 - 12:13
něco pro tvé oči
PRAHA - "...příteli chvátej SOS, ať jsem i zítra čím jsem dnes,..." tak tohle začíná být můj nepřepsatelný song dne. Česká televize totiž začala dávat seriál Sanitka z roku 84 a tahle ustřední píseň k filmu s názvem "Můj čas" od tria Hana Zagorová, Petr Kotvald a Stanislav Hložek mě fakt dostavá. Na webu jsem dokonce našel i zipový soubor, který obsahuje mp3 a k tomu je přibalený text a doprovodný obrázek. Takže do toho, rozjeďte to stejně jako to tu začínám rozjíždět já! "...Vrať mi víru mou, Lásku mou..." :-D
 
Sobota - 09. duben 2005 - 19:41
něco pro tvé oči
PRAHA - Dneska jsem dočetl rozhovor s človekm co vede Louis Vuitton, a musím řict, že fakt super. Překvapilo mě to. Kdo nezná tuhle značku tak jen krátce. Cca tak od 19. století pod tímto jménem vyrábí, kufry, tašky, kabelky a cokoliv na něco přenosného a v poslední době už i oblečení a všechny ty drobnosti co člověk nosí. Proslavili se tím, že vyrábí i přímo na zakázku např pro 1000 doutníku, na hudební nástroje, parfémy a kosmetiku samozřejmně pro horních par tisíc. Vše ručně, vše kvalita. Působí toi na mě fakt užasným dojmem. A ty jejich webovky mi daly taky celkem zabrat. Zpět k tomu pánovi, a to zajímvosti: má 120 psů a každého zná jménem, umí ručně vyrobit každý kufřík, dýmkař sběratel a nosí to nejvíc šik/retro oblečení co jsem viděl. Jejich značka mě začíná dostávat a asi se zařadím do boje proti padělkům za 400,-Kč od pochybných prodejců na každém rohu! :-D
 
Pátek - 08. duben 2005 - 16:39
něco pro tvé oči
PRAHA - Dnes vyšel další oficiální plakát na další pravidelně nepravidelný breaksome. Mike, z jehož dílny pochází, vytvořil nekolik verzí včetně slušivých pozadí na vaši plochu. Hosté akce plánované na 29.4. budou Future Funk Squad a MC Mojo, což opravdu nezní špatně. Na stránkách přímo určených k prezentaci těchhle plakátku atd slouží super haluzoidní stránečka taky od Mikeho. Ikdyž mám v hlavě ještě stále melodie Karla Bartose ze včerejšího koncertu, tak myslim, že tohle si nenecham ujít.
 
Pátek - 08. duben 2005 - 00:46
něco pro tvé oči
PRAHA - Úžasný, skvělý a baječný! Tahle jemná elektronika mě dostavá. Bylo to ještě lepší než jsem čekal a to jsem čekal hodně. Ve stručnosti: třichlápci, jeden, ten hlavní Karl Bartos, všichni saka, kompletně černá, jen Karl Bartos, bílé tenisky, úžasné songy, známé skladby složené pro Kraftwerk ala Das Model, Tour de France, Computerworld atd., suchý zpěv, čistota a perfektní zvuk, jeden muž měnící kazety VHS tvořící projekci. No prostě stálo to za to! Ta projekte byly fajt VHS! Jeden člen mixoval prostě z VHSek projekci. :-| Karl Bartos při zpěvu občas ruce v kapsach taky to vypadalo dobře. To se musí vidět, další ze skvělých zážitku silně stojících vedle živých Kraftwerk v Lucerně. No Tatabojs? No taky nebyl špatní, popravdě šel jsem tam hlavně na Bartose, ale Býk či nebýk od Tatabojs se mi taky zdálo v pohodě a Klára Nemravová tomu dodala příjemnost, která tomu často chybí.
 
Čtvrtek - 07. duben 2005 - 13:44
něco pro tvé oči
PRAHA - Ví se o tom už delší dobu a dnes je to tu. Karl Bartos, kreativní mozek z legendárních Kraftwerk, vystoupí dnes v Roxy. Pravděpodobně aby všichni viděli z čeho si i Tatabojs vzali trochu té inspirace tak budou Tatabojs vystupovat hned pon nich, bude to takový dvojkoncert. No těším se spíše na Bartose, ale jsem zvědav co i Tatabojs předvedou, třeba se mi ještě začnou libit a vratí se jim u mě jejich strará reputace. Jinak kdo nezna jméno Karl Bartos, tak ten má šanci poslechnout si jeho poslední a snad i jedinné album online. Už aby bylo 18h. Doufám že nadšení se později nepromění ve zklamání.
 
Středa - 06. duben 2005 - 15:12
něco pro tvé oči
PRAHA - Přes ICQ mi dnes přišel odkaz na mapy na Google. Otevřel jsem stránku a nic extra jsem neviděl. No spíš jsem byl zklamaný. Napoprvé je tam vidět jen mapa Severní Ameriky, která je dosti podrobná. V pravém horním rohu se ale skrývá poklad s názvem Satellite, který přepne mapu do reřimu satelitních snímků. A na to pozor! V extrakvalitních satelitních snímcích se náhle zjeví celá Země a co víc dá se to přibližovat do podoby víc než uchvacující. Některé části jsou nasnímány v nic moc rozlišení a to včetně Evropy což docela zklame, ale v USA jsou vybraná místa a to především velká města a zajímavá místa (poznáte to podle barevné odlišnosti, když budete postupně přibližovat), která dokáží přiblížit na maximum, takže uvidíte opravdu do každé ulice, každé auto, autobus, hřiště, moře, Sochu svobody, mosty, lodě. Zní to senilně, ale je to krásny a vytuhnul jsem u toho pěknou chvilku. :-| Tohle prostě doporučuju!
 
Úterý - 05. duben 2005 - 15:29
něco pro tvé oči
PRAHA - Není tomu ani rok co jsem si domů nesl elegantní krabici s balíkem Adobe Creative Suite se všemi těmi potřebnostmi, na které mám už závislost nejvyšího stupně a už je tu další verze. Společnost Adobe vydala nový balík s názvem Adobe Creative Suite čili CS2. Zprvu mě zarazila ta dvojka, ale je to vcelku jasné, teď se soustředí hlavně na balíky a tak začínají od nuly. Co mě ale opravdu dostalo je cena a možnosti upgrade na novou verzi. U nás zatím ještě není dostupný žádný z produktů a natož balík, ale "Cena upgrade by se měla pohybovat okolo 15-20 tisíc korun." sdělil mi suchým hlasem prodejce produktů Adobe pro Česko, ze společnosti Amsoft. To je ale až hororová představa. Nejen to, že každým necelým rokem vydavají nové verze, které jsou zcela jistě přeplněny novinkami, ale hrozím se ceny, možností upgradu a toho že timhle způsobem směřují jinak poctivé uživatele k ilegalnostem. představte si že si koupite balik za několik desetitisíců a do dvou let musíte koupit minimalne upgrade cca za polovinu jinak máte smůlu a platíte vše znovu.

Jinak to vypadá krásně! Nové prostředí, nástoje, programy, ikony, navigace, prostě krása. Inu pokochejte se sami přímo na stránce produktu.
 
Pondělí - 04. duben 2005 - 21:54
něco pro tvé oči
PRAHA - Dnes jsem se těšil sice do Roxy na Southpaw. Ty však kvůli svému zpěvákovi, který si nechal operovat mandle, nevystoupili a poslali za sebe náhradu v podobě Roe-deer. No nebylo to špatný, songy z posledního alba zněly celkem slušně, ale co se fakt nepovedlo je Apple-Sauce Song z alba předchozího kde zpívala ještě Emam Brabcová. Takhle falešně, no nejsem žádný odborník, ale tohle bylo fakt moc. Jinak tam pak vystupovala kapela Julia, ale to pouze údajně, protě jsem musel prchnout a jet na letiště.
 
Neděle - 03. duben 2005 - 23:57
něco pro tvé oči
PRAHA - Po včerejší svatební pouti jsem večer příjemně ukončil v Konírně na takové malé minisešlosti z které hjsem odcházel až dnes. Musím říct, že po svatební žranici jsem něměl vůbec chuť na jakékoliv jidlo, ale málem jsem se nechal zlákat na pochoutku zvanou Burek, která je jako stvořená k pivu a podobně. Kdo nezná musí někde ochutmat je to opravdu famózní delikatesa. Náplně tohoto těsta zapečeného v roládovitém tvaru jsou rozdílné a božsky chutnají skoro všechny. Ten večer nemohl chybět ani nějaký ten záběr takže fotky zveřejníme na 4.F kde je bohužel přístup omezen, tak alespoň část jedné viz výše.
 
Sobota - 02. duben 2005 - 20:53
něco pro tvé oči
Rychnov nad Kněžnou - A je to tady. Začíná se okolo mě pomalu a polehounku vdávat a ženit. Začalo se to rozmáhat sice daleko, ale pomalu a jistě. Můj starý kamarád se oženil a to právě dnes hodinu před polednem. Pamatuju si, že jsme si spolu kdysi hrávali na zápraží a taky v jejich garáži. Vzal si holku z Prahy, což mu samozřejmě chválim. Hezké děvče. Připadal jsem si tam trochu divně, krom batolat a dětí předškolního věku jsem tam byl po svatbě jedniný svobodný, nebo mi to tak alespoň přišlo. Ale jooooo, měli to pěkný. Už mluvím jako pamětník :-D. A teď mám doma dvě krabice sladkostí (které jsem odmítal, ale asi jsem nebyl dost přesvědčivý svým odmítavím výrazem) a nevím co s tím. Jen se na to podívám, už je mi zle. Dá si někdo?

Ten Rychnovský zámek, v kterým to měli je fakt supr. Někdy se tam koukněte, až budete mít cestu kolem.
 
Pátek - 01. duben 2005 - 23:58
něco pro tvé oči
PRAHA - Tak dneska jsem se sám sobě divil. No pěkně popořádku. Jak už to tak bývá, jezdím občas MHD a k tomu je jak každý vím zapotřebí platná jizdenka nebo průkaz. Ke konci mesíce běžně vyprší, ja si však minule koupil klouzavý kupón, který měl platnost někdy do konce března.Ja na to aboslutně zapoměl a dneska jsem si uvedomil, že už pár dní jezdím jako černý pasažér. Svědomí se ve mě hnulo a řekl jsem si, že mi to za to nestojí a že jako poctivák si půjdu koupit kupón. A tak pri cestě na autobus jsem po cestě zamířil k prvnímu okénku a v tom mě zarazila asi 20-ti metrová fronta. Hold Náměstí Míru. Jelikož jsem však spěchal na autobus, kde další jel až za dve hodiny tak jsem to zkusil. "Třeba zrovna nikde nebudou!" řekl jsem si. A ejhle, jen sjedu schody tak elegantní pánové ve svých rozmačkaných monterkových uniformách tasili své odznaky. Ustrnul jsem se a řikam si, zase prachy v haji. No a tak jsem mu podal co chtěl vidět s jasným výsledkem a on řekl: "V pořádku." No fuj. Pak koukám, platí do konce dubna. Slepota je bestie.

Tu přidávám odkaz na zajímavý web pro černé pasažéry (i budoucí) s velice zajímavou službou. :-D
 
Čtvrtek - 31. březen 2005 - 22:42
něco pro tvé oči
PRAHA - Chápu, že je 21. století, ale aby měl i Večerníček vlastní web, no dobrá. Asi tomu přispělo trochu i to, že mu je čtyřicet a že asi co nejdřív pujde do důchodu. Slaví prostě narozky a přejme mu hodně zdraví. Neee ty stránky se mi líbí, jsou fakt milé :-P. Né myslím že je to hezky udělané a je tam spoustu zajímavostí a prostě všeho. Jen mi tam nějak chybí ukázky či celé díly jako ukázka, myslím že by z toho lidi měli radost a obrázky to nedotáhnou. Zajímavá je sekce bulvárek. Celkem vtipné. Zapomínají však na některé podstatné večerníčky jako je Kluk z plakátu či Krteček, který byl mým velkým vzorem (ten Krteček).
 
Středa - 30. březen 2005 - 23:55
něco pro tvé oči
PRAHA - Ve včerejším dílu PASKVILu mě krom profilu Mike Skinnera aka The Streets zaujaly filmy japonského reřiséra Takashi Miike. To je sada filmů, který fakt zaujmou. Za vše mluví to, že režíroval něco pres 60 filmů, ve 12 hrál, u par desítek asistoval, produkoval atd. Docela zajímavé interview najdeted na těchto stránkách a jsou na nic i fotky samotného autora. Přímo na stránkách paskvilu najdete určitě záznam z pořadu, popřípadě na této adrese jsou popisy par filmů s obrázky. Jako největší peklo vypadal asi film Audition. A teď ještě ke všemu špatná zpráva, filmy u nás údajně nejsou k dostání jedině objednat přes net. Nebo se prý dají půjčit v Radosti.
 
Úterý - 29. březen 2005 - 21:22
něco pro tvé oči
PRAHA - No dnešek začal tím, že nešlo skrze net naladit jakékoliv rádio až po delší době se mi podařilo navázat kontakt s Rádiem Akropolis, který mě zrovna nějak nesedlo, takže jsem byl odsouzen k bezhudebnímu pracovnímu dni. Když jsem odpoledne nakupoval něco k obživě, tak v Carrefouru hrali celkem nahlas nějaký šílený výběr typu co jsme neprodali tak tím Vám to alepsoň osladíme. No říkal jsem si no dobrá, nebudu asi cílová skupina lidí, ale zmáknu to. Když jsem však po jistém čase po nervech na dně našel vytouženou sekci s kořením a začal vybírat, přifařila se jistá žena, která si začala zpívat. Fakt síla, asi si myslela že má hlas a že Abba všechny kolem moc zajímá. A já? Vytoužené koření ne a ne najít a tak jsem tam skejsnul dobrých pár minut a teď už znám Abbu a nějaký jejich hit skoro nazpaměť. Korunu tomu dal řidič MHD, konkrétně autobusu, který si docela zajimavym způsobem dával nějaký rádio, kde hity z roku nebreč byly prioritkou. Není hold každý den posvícení.
 
Pondělí - 28. březen 2005 - 14:50
něco pro tvé oči
PRAHA - Dnešní noc jsem strávil na letišti, tedy jen část. Zajímavé. Naprosto mrtvo. Až na policajty, kteří kroužili kolem (dva, protože jeden zná cestu tam a druhý zpět) a pár lidí co by chtěli někam odletět, ale jelikož letadla mívají spoždění skoro ještě delší než obvykle já, tak jsou donuceni dát si kafe aby neusnuli za téměř poloviční cenu co stojí jejich letenka :-).

Už se smiřuju s tím, že češi jsou šneci (nemyslím teď stavbu obchoďáků). Tunel Mrázovka staví tak dlouho co snad pamatuju a když jsem ho poprvý projel říkal jsem si, toje všechno? Na letišti to není nic novýho, je to necelý rok co jsem tam naposledy byl. Moc se to tam nezměnilo a Terminál Sever 2 se moc nepohnul ke svému cíli. Prostě jen zklamání. jediné co přibylo hojně je asi tisíc značek aby se tam člověk dokonale zamotal.
 
Neděle - 27. březen 2005 - 22:07
něco pro tvé oči
PRAHA - Opět s obrovským zklamáním zjišťuji, že britská dvojice Kings of Convenience opět neplánuje přijet k nám do ČR. Na turné, které proběhlo v unoru a březnu tohoto roku samozřejmě vládlo USA. Tak třeba naplanují taky něco po evropě a doufám, že někdo z promoterů u nás je taky pozve za nějakých přijatelných podmínek. Popravdě nevím kde by se mohli objevit. Roxy? Akropole? Neodhaduju kolik lidí je zná a kolik by na ně šlo.

Na druhou stranu plakát (to cosi, co nijak neoddělili po vstupu na hlavní stránku), který vydali k tomu únorobřeznovýmu turné je odměňující. A hlavně stažitelnej v ZIPu. ;-)
 
Sobota - 26. březen 2005 - 22:22
něco pro tvé oči
PRAHA - tohle mě fakt uchvátilo! Málo kdo by řekl, že je to kostel, ale je! Funkcionalisticky, ale je! Jmenuje se La Cappella di Rochamp a je od francouzského stavitele Le Corbusiera. Pravě dnes se mi do ruky dostal A3 katalog z roku 1968 věnovaný této stavbě a poté co jsem si to prohlédnul a uviděl to i vevnitř, tak vidím jaký je to mazec. Za všechno mluví třeba holá betonová kazatelna, nebo oltář kde na zeď v jehož pozadí, svítí ze stropního průduchu slunce a to vytváří unikátní efekt. Mazec tohoto dne, až na tu hospodu. :-P
 
Pátek - 25. březen 2005 - 17:44
něco pro tvé oči
PRAHA - No dnes jsem připravoval aktualizaci na internetový obchod s mobilními telefony BULDOKtel.cz a zase jsem nestačil zírat. Ty čtyři nové modely mě daly celkem zabrat, ale co se divím vždyť za chvilku no marno přemýšlet. Prostě a jednoduše. Nová Nokia 3230 má nahrávání videa v telefonu 60 minut, takže za chvilku získat oscara za celovečerní film bude zase o trochu jednodušší. Samsung E720 má vnitřní paměť 90MB takže za chvilku až budou mít giga a vice tak sebou budeme nosit mobily místo CD-RW a DVD-RW protože to bude prostě pohodlnější. O dalších modelech lépe nemluvit.

Nedávno jsem viděl nějaké modely SAMSUNGU z CeBITu, takže se podívejte co k nám v létě přijde na trh. :-|
 
Čtvrtek - 24. březen 2005 - 14:44
něco pro tvé oči
PRAHA - Při brouzdání internetem jsem narazil na stránky českého pivovaru vařícího pivo Budvar. Řeknu vám, když už jsem se tam dostal tak jsem si říkal, že se podívám po grafice atd., ale nakonec jsem nezůstal neobohacen. Je to fakt zajímavý! Hlavně už vím proč je to "TO NEJVZÁCNĚJŠÍ, CO MÁME" a taky kolik všech ochranných známek Budvar má, a že je to vlastně velká hvězda, protože tohle pivo je vlastně pořád ve filmech pod značkou Bud. No třeba to bude ten dvojník co se s ním občas soudí, ale známý určitě je! Mrkněte třeba sem a určitě tam slovo Budweiser několikrát najdete.

Jinak ty stránky Budvaru jsou fakt hezky udělaný, není to teda na 100%, protže jsem si v tech prvních dvou odkazech připadal dost stísněně, ale třetí to vynahradil. :-)
 
Středa - 23. březen 2005 - 20:45
něco pro tvé oči
PRAHA - Dneska jsem se dočetl o zajímavém člověku mnoha povolání. Kreslíř, publicista a především architekt Jan Koula žijící v letech 1855 - 1919. Pro mě byl dosud neznamý, ale jeho díla jako je Čechův most, rednice, rodinné domy a sem tam nějaká ta sokolovna mě celkem nadchly. K jeho 150. výročí Národní technické muzeum uspořádalo výstavu, kterou si nesmím nechat ujít. Dobové fotky, grafiky, plány, typografické vzorniky i nábytek. Zní to dobře! Jdu do toho!

Jo a ještě výstava trvá 3.dubna (dloho už právě ne) otvírací doba je klasika út-ne cca do 17h.
 
Listování v dalších stranách záznamníku:
(řazeno po 30 záznamech na stránku od 20. března 2005)

« předchozí - 1 2 3 4 ... 80 81 82 83 - následující »  XML

© Copyright 2005-2018 - Všechna práva vyhrazena - záznamník.cz - webdesign od Lazar.cz
Šíření odkazu na tento záznamník je výslovně doporučeno a chváleno! Pánbů vám to oplať!
Kontakt: Ondřej Lazar Krynek